Ekmob, 25 Milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

Türkiye’nin en büyük satış ekibi otomasyonu kurumu Ekmob, melek yatırım platformu Angel Effect liderliğinde, TechOne Girişim Sermayesi Fonu, Lima Ventures ve melek yatırımcıların katıldığı yatırım turunda 25 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. 2020’de salgın nedeniyle zor günler geçiren startup ekosisteminin en büyük yatırımlarından olan bu turla birlikte Ekmob, küresel etkinliğini artırmayı ve yeni pazarlara açılmayı hedefliyor.

https://pazarlamasyon.com/pisano-25-milyon-dolar-yatirim-aldi/

Yatırım turu hakkında konuşan Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, “İstanbul Esenler’den 53 ülkeye tamamen yerli yazılımımızla hizmet sağlıyoruz. Bu yatırımla birlikte yeni pazarlara açılıp teknoloji ihracatımızı artıracağız.” diyor.

Ekmob, 2019 yılında 6 milyon TL değerleme ile yatırım almıştı. Yani 1 yıl içerisinde şirket, değerini yaklaşık olarak 4 katına çıkarttı. Ekmob’un yatırımcıları arasında Agah Uğur, Koray Gültekin Bahar, Serdar Urçar, Levent Akpulat, Erol Teberoğlu, Ali Rıza Babaoğlan, Erman Turan, Merve Gürel, Samican Tandoğdu, Angel Effect, Engin Frayman, Altay Tınar ve Melih Herman bulunuyordu.

2020 Kasım itibariyle yeni yatırım turunda TechOne Girişim Sermayesi Fonu ve Lima Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılar Hasan Ekin Sezer ve Teknasyon Kurucuları Mustafa Sevinç, Mustafa Vardalı ve Burak Sağlık da katıldı. Mevcut yatırımcılardan Angel Effect, Koray Bahar, Ali Rıza Babaoğlan, Samican Tandoğdu, Erman Turan, Serdar Öner, Agah Uğur ve Engin Mayer Frayman da bu tura katıldı.

300 Şirket Bu Yazılımı Kullanıyor

Ekmob, 2017 yılında firmaların saha satış süreçlerinde yeni bir kültür inşa etmek üzere kuruldu. Ekmob, 2020 itibariyle aralarında Temsa, Ekici, Eczacıbaşı, Fıratpen, ING Bank, NG Kütahya Seramik, Korozo, İzeltaş, NN Hayat ve Emeklilik, Novartis, Fiba Emeklilik, Prometeon (Pirelli), QNB Finansbank ve Scania’nın da aralarında bulunduğu 300’den fazla kurumsal firmaya bağlı 5 binin üzerinde satış personeline hizmet veriyor.

https://pazarlamasyon.com/getir-silikon-vadisinden-40-milyon-dolar-yatirim-aldi/

Ekmob, satış ekiplerini veri ile yönetmeyi sağlıyor. Satış ekiplerinin günlük ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mobil uygulaması cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Ekmob kullanan ekipler müşterileriyle yaptıkları arama, video konferans, ziyaret gibi aktivitelerin hepsini kaydedebiliyor, CRM datasına çeviriyor. Saha satış ekiplerine verimlilik, performans, proaktif yönetim, anlık veri erişimi imkanlarını kolay kullanım deneyimi ile sunuyor.

Ekmob Nedir?

Satışçıların ziyaret hazırlığından satış esnasında alınan notlara ve raporlamaya kadar tekrarlanan işleri otomatikleştiren SFA uygulaması, sahada görev yapan satış ekiplerinin verimliliğinde %40’a varan oranda artış sağlıyor. SFA, satış ekipleri tarafından da hedeflerine ulaşmada en verimli araç olarak görülüyor. Firmalar, kullanılan otomasyon sayesinde müşterileriyle daha etkili iletişim kuruyor ve doğru müşteriye hitap ederek satış hacmini artırıyorlar.

https://pazarlamasyon.com/yerli-3d-yazici-ureticisi-zaxe-8-milyon-tl-yatirim-aldi/

Uzaktan Çalışma İçin İlk Entegrasyon

Ekmob, SFA ile birlikte Ekmob BI ve Ekmob Marketplaces sistemlerini de tanıttı. Ekmob BI ile birlikte firmalar, kendi raporlarını tasarlayabiliyorlar. Ekmob Marketplace sayesinde ise Türkiye’de en çok kullanılan ERP, CRM ve ödeme sistemleri; görüşme altyapıları ile entegre olabiliyor. Ayrıca COVID-19 salgını sebebiyle saha satış ekiplerinin uzaktan çalışma oranlarının arttığını göz önünde tutarak ekiplerin mobil uygulama üzerinden müşterileri ile uzaktan video konferans yapacakları Teams, Zoom ve 11Sight ile entegrasyonlarını gerçekleştiriyor. Böylece Ekmob, satış ekiplerinin uzaktan da müşterilerini yönetebilecekleri çözümü ilk gerçekleştiren firmalardan birisi oldu.

Ekmob, SFA kullanan satış ekiplerine şu avantajları sağlıyor:

  • Satış döngüsünü kısaltıyor, zamandan tasarrufu sağlıyor.
  • Sahadaki verileri doğrudan mobil cihazda topluyor, kontrol ederek yöneticiye anlık olarak veri iletiyor.
  • SFA aynı zamanda satış projeksiyonu yapıyor. Kurumsal hafızada biriken geçmiş bilgilerle gelecek için öngörülerde bulunuyor. Bu sayede iyileştirme yapmak gereken kısımları gösteriyor.
  • Satış ekibinin aktivitelerini verilere dayalı raporluyor.
  • Beyan esaslı raporlama süreçlerini ortadan kaldırıyor.
  • Satış yöneticileri, olağandışı durumları kolayca tanımlıyor ve bunları düzeltmek için daha hızlı hareket ediyor.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir