Eczacıbaşı Holding çalışanlarına ulaşılamıyor

Fuar için İtalya'ya giden Eczacıbaşı Holding’in 4 çalışanının içinde olduğu helikopter kayboldu.

İtalyan ANSA haber ajansı, Lucca şehrinde yer alan Capannori Tassignano Havaalanı'ndan uçuşa geçen bir helikopterin radardan kaybolduğunu bildirdi. Helikopterin arama çalışmaları devam ederken Eczacıbaşı Holding'den gelen açıklamada, 4 çalışanının bu helikopterde olduğu belirtildi.

Haberde, helikopterde bulunanlardan 4’ünün Türk, 2’sinin de Lübnanlı olduğu bilgisi yer alıyor. Eczacıbaşı Holding’in yaptığı açıklamalara göre bahsi geçen 4 Türk’ün Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşundan olduğu bilgisi teyit edildi.

Eczacıbaşı Holding ise konu ile ilgili olarak “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya’da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır. İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca’dan Treviso’ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir. İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir.

Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya’da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya’daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya’daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir. En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız” yazılı açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir