Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek

Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı, 11-12 Eylül tarihlerinde İstanbul Boğazı'nda gerçekleşecek.

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun yaptığı açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğinin yanı sıra Oral B, gerçekleşecek olan yarışın ana sponsorluğunu üstlenecek. Beykoz'da gerçekleştirilecek olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'na toplamda 500 triatlet katılım sağlayacak.

Sporcular 2.3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda mücadele edecek. Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı olma özelliğine de sahip olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'nun başvuruları, federasyonun web sitesi üzerinden 5 Eylül Pazar günü saat 23.59'a kadar yapılabilecek.

Organizasyonun tanıtımında yer alan ve milli triatletlerin boy gösterdiği dijital ve televizyon reklamlarının prodüksiyonunu ise Volans Video Ajansı üstlendi.

https://www.youtube.com/watch?v=GTuRUpw9DUA

Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, sporcunun sınırlarını zorladığı önemli bir spor olduğunu vurgularken "Her biri kendi içinde zorlu üç etabın, zamana karşı ve ara vermeden tamamlanması için triatletlerin çok dayanıklı bir bünyeye sahip olmalarını gerekiyor. Tüm İstanbulluları seyir zevki yüksek bir sporu yakından tanımaya ve yaşamaya davet ediyorum.Bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün geçici olarak trafiğe kapatılacağı İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca - Küçüksu arasında, koşu etabı Küçüksu - Çubuklu arasında koşulacak. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek yarışın 2022'den itibaren Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası olarak yapılması hedefleniyor." açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir