Dünyanın en zenginleri yoksul olursa

Sanatçı Gokul Pillai'nin Midjourney yardımıyla dünyanın en zengin insanlarını yoksul olarak görselleştirdiği portreler dikkat çekti.

Yapay zekâ ile tasarlanan farklı içerikteki görseller, sosyal medyanın gündeminde kalmayı sürdürüyor. Kimi zaman bir sanatçının, kimi zaman bilim insanının, kimi zamansa siyasetçilerin yapay zekâ dokunuşu ile yorumlandığını görüyoruz. Son olarak Midjourney'in tanınmış isimleri DJ seti önünde tasarladığı görselleri LinkedIn hesabımızdan paylaşmıştık.

Tasarımların ardından bu kez de Hint sanatçı Gokul Pillai, Midjourney'i kullanarak dünyanın en zengin insanlarını, yoksul kimselere benzeterek yeni portreler hazırladı. 

Portrelerde, gecekondunun önünde yarı çıplak duran Bill Gates, kirli bir tişört ve mavi bir şortla mahallenin ortasında poz veren Mark Zuckerberg'ün yanı sıra Warren Buffett, Jeff Bezos, Elon Musk ve Mukesh Ambani gibi birçok milyarderin yoksul görünümlü portrelerini oluşturan Pillai'nin paylaşımları ise sosyal medyada viral oldu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gokul Pillai (@withgokul)'in paylaştığı bir gönderi

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir