Donald Trump'tan Huawei'ye Ağır Yaptırımlı Kararname

Çin ile Amerika arasındaki gerginliğin Çin'in ünlü teknoloji firması Huawei'ye sıçradığına birçok kez şahit olmuştuk ancak bu kez ABD başkanı Donald Trump'tan öldürücü darbe geldi.

https://pazarlamasyon.com/abd-ve-cin-arasinda-suren-ticaret-savaslarinda-bu-kez-hedef-dogrudan-akilli-telefon-pazari-oldu/

Habertürk'ün haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, ülkede 'ulusal acil durum' ilan etti ve Amerikan şirketlerinin ulusal güvenlik riski teşkil eden firmalara ait telekomünikasyon ekipmanlarını kullanmalarını yasaklayan bir kararname imzaladı. Ticaret Bakanlığı'na gönderilen kararnamenin, 150 gün içerisinde uygulamaya konulması planlanıyor.

ABD, Huawei ile ilgili daha önce de pek çok yaptırımda bulunmuştu. Örneğin; Çin tarafından casusluk amacıyla kullanılabileceğini düşünüldüğünden hükümet kurumlarının Huawei ve diğer Çin şirketlerinin ürünlerini kullanmasını yasaklayan bir karar almıştı.

Ticaret Bakanı Wilbur Ross konuyla ilgili yaptığı açıklamada kararnamenin, 'ABD'nin bilgi ve iletişim teknolojilerini yabancı düşmanlardan korumayı' hedeflediğini söyledi.

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir