Disney+, PlayStation 5 için yeni uygulamasını geliştirdi! İşte avantajlar

Disney+, PlayStation 5 için yeni uygulamasını geliştirdi! Kullanıcıların içerikleri 4K HDR kalitesinde izleyebilecekler.

Yakın zaman önce ülkemizde kullanıma sunulan Disney+, gün geçtikçe ülkemizde daha popüler bir hale geliyor. En büyük rakibi Netflix'le sürekli karşılaştırılsalar da fiyat avantajından dolayı Disney+'yı tercih eden birçok kullanıcı var. Gü geçtikçe platformundaki içerik sayısını artıran Disney+ şimdi ise Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 için yeni bir uygulama geliştirdi.

İçerikler 4K izlenebilecek!
Disney+ uygulaması, Xbox, PlayStation 4 ve PlayStation 5  gibi konsollarda kullanılabilse de Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5'teki uygulaması PS4 sürümüydü. Başta görüntü kalitesi olmak üzere birçok avantajın önüne geçen bu durum, Disney+'nın PlayStation 5  için yeni bir uygulama geliştirmesiyle son buluyor. Bugüne kadar PS4'te 1080p çözünürlükle sınırlı olan Disney+ uygulaması, Playstation 5 için 4K ve HDR'yi destekleyecek. Disney+ yeni bir gelişmeyle karşımıza çıksa da, Netflix, Prime Video ve HBO Max'ın PS5 için bir süredir 4K yayın yaptığını söylemekte fayda var. 

disney-plus

Disney Streaming yöneticisi Jerell Jimerson, konuyla ilgili “Küresel genişleme stratejimizin önemli bir parçası, tüketicilerle nerede olursa olsunlar buluşmaktır. Bu nedenle de PlayStation 5 kullanıcıları için Disney+’ı geliştirmekten heyecan duyuyoruz. Platformda 4K HDR video akışını desteklemek, kullanıcıların izleme deneyimini iyileştirecek” ifadelerini kullandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir