Dilara Koçak'tan yeni girişim: "DK Dükkan"

İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, diyetlerde önerilen tarifleri evde pişiremeyenler için Türkiye’nin her yerine ürün ulaştırma amacıyla kurduğu yeni girişimi DK Dükkan'ı anlattı.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için yaptığı çalışmalar doğrultusunda DK Dükkan ürünlerini “geleceği besle ” sosyal hareketiyle de destekleyen İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Türkiye’nin her yerine ürün ulaştırma amacıyla kurduğu yeni girişimi DK Dükkan'ı anlattı.

Sağlıklı beslenme ve mutfakla aranız nasıl? Eminim bir çok kişi gibi siz de hem sağlıklı hem de pratik tariflere ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Sağlıklı beslenme ve mutfak konusunda cesaretlendirici pratik tarifler, lezzetli ve sağlıklı örnekler motivasyonu artırmada ve sürdürülebilir beslenme modeli oluşturmada çok etkili.

Bu yüzden DK Dükkan seçimlerimizde 30 yıllık tecrübe ile danışanlarıma iyi gelen tariflere ve  evimde severek kullandığım ürünlere öncelik verdik. Diyetlerde önerdiğim tarifleri evde pişiremeyenler için Türkiye’nin her yerine besin değeri ve üretim kalitesi son derece titizlikle planlanmış ürünlerimizi ulaştırma sorumluluğunu aldık. Amacımız, sağlıklı beslenmenin de lezzetli ve doğal olabileceğini herkese göstermek. 

Biliyorsunuz, sağlıklı ve iyi olabilmemiz için sadece kendimize iyi bakmamız yetmiyor. Gezegene de iyi bakmamız gerekiyor. Ben 30 yılını bireyleri beslemeye adamış bir uzman olarak son yıllarda odağıma geleceği ve gezegeni beslemeyi aldım, geleneklerimize sahip çıkmak, yerel üretim, kadın üreticiyi destekleme, gıda israfı konusunda farkındalık yaratmak önceliğim oldu.Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için yaptığım çalışmalar doğrultusunda DK Dükkan ürünlerimiz  “geleceği besle ” sosyal hareketimizi de destekliyor. Ürünlerimiz ile gıda bankacılığı sistemi olan Temel İhtiyaç Derneği’ne #açlığason hedefi için katkı yaratıyoruz. DK Dükkan özünde sürdürülebilirlik olan bir gıda markası gıda bankacılığı sistemine destek vermenin yanı sıra geri dönüşüm ve kaynakların korunması alanında da ilham verici olmayı amaçlıyor.

DK Dükkan ürünlerinde neler yok?
Bütün DK dükkan ürünlerini denemeniz için sabırsızlanıyorum. Çünkü hepsinde yılların emeği, deneyim, sevgi var.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hiç bir ürünümüzde koruyucu katkı maddesi yok, ilave sofra şekeri yok☺! Glutene hassasiyeti olanları da unutmadık, glütensiz alternatifler de dk dükkanın mutfağından çıkıyor ve glütensiz beslenmek isteyenlerle buluşuyor. 

Önceliğimiz sağlık!
DK dükkan ürünlerini biz fonksiyonel besinler olarak değerlendiriyoruz. Çünkü her bir tarifimizde sağlığı geliştirmek için faydalı besinlere yer verdik. Doğanın gücünü arkamıza aldık, taze sebzeleri, meyveleri, baharatları, tam tahılları en doğal haliyle kullandık.

Yaz beslenmesine uygun DK Dükkan ürünlerini denediniz mi?

DK Dükkan’ın size notu var! Serinleten sağlık; Propolisli İçecek
Yazın sizi serinletecek ve sağlığınızı koruyacak buz gibi bir içecek iyi gelmez mi? En kolay içimli propolis diyoruz! Propolis bağışıklık sisteminize destek sağlayan çok önemli bir arı ürünü. 

Her bir şişe 25 damla Anadolu Propolis içeriyor ve günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılıyor. Propolisli içeceklerin lezzet sırrını merak edenler yaklaşın! Tamamen doğal ürünler kullanıyoruz ve ham balla sizlere lezzet ve sağlık sunuyoruz. DK propolisli içecek propolis ile doğal olarak korunuyor pastörizasyona gerek olmaması ham balın enzim aktivitesini de canlı tutuyor. 3 farklı alternatifi olan bu içeceklerde şeker, koruyucu katkı maddesi ve renklendirici kullanmadık.

Kahvaltının en güzel hali; Granolalar
Sabahları kahvaltı yapmaya üşenenlerdenseniz, DK Dükkan granolaları denemenizi tavsiye ederiz! iri taneli, çıtır çıtır, mis kokulu ve tamamen doğal ürünlerden oluşuyor. İçinde tek tek malzeme aramanıza gerek yok çünkü cam kavanozlarımızdan her bir malzemenin eşit dağıldığını görebilirsiniz.

DK Dükkan granolalarının hepsi yüksek lif içeriyor. Çünkü bizim için doyuruculuk ve bağırsak sağlığı önemli. Glütensiz seçeneğimizle glüten hassasiyeti olanları unutmadık. Süt ve yoğurda çok yakıştığını söyleyebiliriz. Tadına baktığınızda çıtır çıtır doğal lezzetiyle tek başına tüketimi bile çok keyifli gelecek.

Kilo vermek isteyenlere; Vicdan çorbası
Kabağın mucizevi faydalarından yararlandık. Yüzde 90-95 oranında su içeren kabak aynı zamanda lif içeriği yönünden de zengin.  Kabak içerdiği vitamin ve minerallerle karbonhidratların, yağların vücutta işlenmesine yardım ederken kemik gücünü de artırabiliyor. Vegan ve glütensiz alternatiflerini de unutmadık! 

İşte size Vicdan çorba içmek için 5 neden!  

  • Dost buluşmalarında , büyük aile sofralarında, tatillerde veya özel günlerde kendinizi tutamayıp ihtiyacınızdan fazlasını tüketiyorsanız
  • Bir türlü gitmek bilmeyen ve tartıda takılan o bir kaç kiloyla başınız dertteyse
  • Her zaman giydiğiniz ayakkabınız ayağınızı sıkıyorsa, yüzüğünüz parmağınıza olmuyorsa, kendinizi ödemli ve şiş hissediyorsanız
  • Çok yoğun çalışıyor, sık seyahat ediyor ve  evde yemek yapmaya vakit bulamıyor, yine de düşük kalorili ve sağlıklı beslenmek istiyorsanız.
  • Egzersiz yapıyor, sağlıklı besleniyor, kendinize uygun temiz içerikli, düşük kalorili  ve sağlıklı bir çorba arıyorsanız...

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir