Consciouslab sektöre merhaba dedi

Kayhan Dural, yaratıcılık ve teknolojiyi bir araya getiren yapay zekâ destekli yaratıcı laboratuvar Consciouslab'ı kurdu.

Son olarak 4129Grey'de CDO olarak görev alan sektörün deneyimli isimlerinden Kayhan Dural'ın yeni adresi merak ediliyordu. Yeni bir yaratıcı yapı kuran Dural, sektöre Consciouslab ile merhaba dedi.

Üretici yapay zekâ destekli bir yaratıcı laboratuvar olarak tanımlanan Consciouslab, yeni nesil yaratıcı ekipleri, kendi içinde kurduğu yapay zeka ekibi ile desteklerken NLP, difüzyon gibi dönüştürücü bazlı yapay zekâ modellerini birleştirerek yeni nesil iletişim ihtiyaçlarına da cevap veriyor. 

Consciouslab; Web3, Sosyal Medya, AR, Veri Görselleştirme, Blockchain gibi teknoloji ile iç içe konularda, markalar için strateji ve yaratıcı fikirler geliştiriyor ve uyguluyor. Değişen sosyal medya, yaratıcı yeni nesil fikirler ve ses getirecek büyük çaplı aktivasyonlar için yepyeni bir bakış açısı sunuyor. 

Consciouslab Kurucusu Kayhan Dural, Consciouslab’in doğuşunu şu sözlerle anlattı: "Müthiş hızlarda ilerleyen teknolojik gelişmeler ve platformlar, yeni iletişim ihtiyaçları doğurdu. Bu iletişim ihtiyaçlarını geleneksel reklam yapılarıyla karşılamak çok mümkün değil. Herkesin farkında olduğu bu durum için bir çözüm önerisi getirmek ve sektöre yetenek çekebilecek bir bakış açısı kazandırmak istedim. Bu sebepten konsantre yaratıcı ekipler ile yapay zeka teknolojilerini birleştirerek yepyeni hizmetler üreten bir model ortaya çıktı: Consciouslab"

Consciouslab’in kurucu ekibinden, yaratıcı lider Selin Dönmez ise Consciouslab için "Her gün başka bir habere ve gelişmeye uyanıyoruz, teknoloji ve üretimde kullanılan araçlar değişiyor. Günün sonunda her zaman ekipler bir fikri ve yapıyı bir yere taşır, o yüzden bu iki yolun birleşimine şahitlik etmek çok güzel. Consciouslab ekip yapısı ve bakış açısı olarak da her ihtiyaca ve modele uygun bir biçimde şekillenen bir yapı. Yapacağımız her şey için çok heyecanlıyız." ifadelerinde bulundu.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir