Coca-Cola, İki Yeni Tat Piyasaya Sürüyor

  • Coca-Cola, yeni tatları portakal vanilya aromalı kola ve aynı kolanın Zero Sugar (sıfır şeker) versiyonunu şubat ayı sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunacağını açıkladı.
  • Business Insider'daki lezzet testi uzmanları, yeni kolanın beklenenden daha çekici olduğunu ifade ettiler ve onu yer yer Fanta'yı andıran tatlı bir kola olarak tanımladılar.
  • Coca-Cola'nın ticari marka direktörü Kate Carpenter'ın belirttiğine göre, aromalı Coca-Cola içeceklerinin satışları, üçüncü çeyrekte önemli bir pazarlamaya ihtiyaç duymadan %2 oranında arttı.
  • İlgili Yazı: Gözaltındayken Ölen Mülteci Çocuğun Anısına, "Jakelin" Etiketli Şişe Kola Satılıyor

Dev içecek üreticisi Coca-Cola, yeni aromalara sahip iki yeni Coca-Cola çeşidini piyasaya süreceğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, portakal vanilya aromalı kola ve aynı kolanın Zero Sugar (sıfır şeker) versiyonu şubat ayı sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulacak.

https://pazarlamasyon.com/coca-cola-diyet-kolasini-nasil-ayaga-kaldirdi/

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, Coca-Cola, bir süre önce Kanada'da test amaçlı olarak birkaç farklı yeni tadı tüketicilerin beğenisine sundu ve bu test sonucunda da kesin olarak piyasaya süreceği yeni tadın portakal vanilya olmasına karar verdi. Business Insider'daki lezzet testi uzmanları, portakal vanilya aromalı kolanın beklenenden daha çekici olduğunu ifade ettiler ve onu yer yer Fanta'yı andıran tatlı bir kola olarak tanımladılar. Bununla birlikte içecek, Coca-Cola'nın sınıra yakın miktarda şeker içermesine karşın yumuşak bir tadı olan klasik tatlarıyla çakışmamak için portakalın asitliğini vurgulamaktan kaçınıyor.

Coca-Cola'nın ticari marka direktörü Kate Carpenter'ın Business Insider'a verdiği demece göre, şirket yaklaşık olarak bir yıl önce, ABD pazarında Coca-Cola Zero'yu piyasaya sürmesinin ardından, klasik kolaya yeni tatlar ekleme olasılığını araştırmaya başladı. Carpenter'ın belirttiğine göre, aromalı Coca-Cola içeceklerinin perakende satışları, üçüncü çeyrekte önemli bir pazarlamaya ihtiyaç duymadan %2 oranında arttı.

https://pazarlamasyon.com/liptondan-coca-colaya-gondermeli-reklam-filmi/

Amerikalılar, içeceklerde giderek daha fazla çeşitlilik arıyorlar. Bunun ardındaki sebep ise pek çok kişinin günlük bir alışkanlık olarak asitli içecek içmeyi bırakmış olmalarıdır. Örneğin geçen yıl Diet Coke dört yeni tat piyasaya sürdükten sonra, satışları hızlı bir şekilde yükseldi.

Bu yeni tatlara ek olarak Coca-Cola, kiraz ve vanilya gibi diğer tatlarını yeni ambalaj tasarımlarıyla piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda Coca-Cola, diğer aromalı kolalarını ön plana çıkarmanın yanı sıra, portakal vanilya aromalı yeni kolasının tanıtımını yapmak amacıyla bir pazarlama kampanyası başlatıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir