Çin, çocukların oyun saatlerine sınırlama getirdi

Çin, 18 yaşın altındaki çocukların internet üzerinden oynadıkları video oyunları, cuma günleri, haftasonları ve tatil günlerinde sadece bir saat oynayabileceklerini açıkladı.

Ulusal Basın ve Yayın İdaresi, haber ajansı Şinhua’ya yaptığı açıklamada 18 yaşın altındaki çocukların internet üzerinden yalnızca cuma, haftasonu ve tatil günlerinde 20:00 - 21:00 arasında sadece 1 saat video oyun oynamasına izin verileceğini açıkladı. Medya kuruluşu, kararın ardından video oyunlarını “manevi afyon” olarak tanımlamıştı ve oyun sanayinin bir nesli yok etmesine izin verilmemesi gerektiğini öne sürmüştü.

Yeni karar açıklanmadan önce Çin, daha önce çocukların çevrim içi oyunlara erişim saatlerini tatil günlerinde 3 saat, diğer günlerde ise 1,5 saat ile sınırlandırmıştı. Kararın açıklanmasından sonra, Çin'in en büyük video oyun şirketlerinin hisselerinde büyük düşüş olmuştu. Temmuz ayında Çinli oyun şirketi Tencent Games, çocukların 22:00-08:00 arasında oyun oynamasını engellemek için yüz tanıma teknolojisinin kullanılacağını açıklamıştı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir