Chevrolet, NFT açık artırmasında hiç teklif alamadı

20-24 Haziran tarihleri arasında Chevrolet tarafından gerçekleştirilen NFT müzayedesi, ünlü otomobil markası için başarısızlıkla sonuçlandı.

Yakın zaman önce Chevrolet, oldukça beğenilen modeli Corvette'nin NFT'sini açık artırmaya çıkaracağını duyurmuştu. Aracın hem NFT hem de fiziki olarak satılacak olmasıyla dikkat çeken müzayede, 20-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. NFT pazar yeri SuperRare'de gerçekleşen açık artırma, ne yazık ki Chevrolet için hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Sanatçı Nick Sullo tarafından tasarlanan NFT, açık artırmada hiç teklif alamadı.

Müzayedenin asıl dikkat çeken tarafı, NFT açık artırmasını kazanan teklif sahibinin yalnızca teklif verdiği NFT'ye değil, aynı zamanda tıpkı NFT'deki gibi nane yeşili renginde Corvette Z06'nın da sahibi olma şansını yakalayacaktı. Yalnızca müzayede kazananı için üretilecek olan Corvette Z06 modeli için şaşırtıcı bir şekilde NFT için hiç teklif gelmedi. Bu talihsizliği nedeninin Ethereum'un son zamanlarda yaşadığı değer kaybından dolayı olduğu düşünülüyor. Düşüş trendinde olan Ethereum 1 Nisan'dan bu yana yüzde 64'ten fazla değer kaybederken NFT'lerin de geçtiğimiz günlerde günlük ortalama satış sayısı son bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Bunun yanında NFT'lere duyulan ilginin azaldığını da söyleyebiliriz. Google'da NFT'ler için yapılan aramalar bu yılın başından mayıs ayına kadar yüzde 88 azaldı.

İlginizi çekebilir: NFT'lerde günlük satışlar son bir yılın en düşük seviyesinde

chevrolet-1

20-24 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen açık artırmada hiç teklif almayan eserin ilgi çekmesini sağlamak adına SuperRare, 24 Haziran'da teklifleri 24 saat boyunca yeniden açacağını tweetledi. SuperRare'in bu girişimi de ne yazık ki sonuçsuz kaldı ve müzayede yine sıfır teklifle kapandı.

Bu olumsuzluğa rağmen Chevrolet sözcüsü Trevor Thompkins bardağın dolu tarafından bakarak "Web3'e ilk adımımız eğitici oldu ve müşterilerimize fayda sağlamak için teknolojiden yararlanmanın yollarını keşfetmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu. Yaşanan bu olumsuz gelişmelerden Chevrolet'in NFT pazarına adım atmak için yanış bir zaman seçtiğini söyleyebiliriz. Gerçekleştirilen açık artırmanın gelirinin DonorsChoose isimli bir eğitim vakfına bağışlanması planlanıyordu. Gelecekte Chevrolet'in yaptığı yanlış zaman seçiminden ders çıkararak yeniden NFT dünyasına adım atacak bir gelişmeyle karşımıza çıkması mümkün.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir