ChatGPT'nin pazarlama faaliyetlerinize güç vermesini sağlayın

OpenAI'ın yapay zekası ChatGPT'nin 2023'te pazarlama faaliyetlerinize güç vermesini sağlayacak ipuçlarını sizler için derledik.

OpenAI tarafından geliştirilen ve eğitilen bir dil modeli olan ChatGPT'yi sizlere duyurmuştuk. Milyarlarca metin verisi üzerinde eğiten ChatGPT, aynı bir insan gibi metin üretebilir. Dil çevirime, metin özetlemek, soru yanıtlamak, farklı mecralar için içerik üretmek gibi birçok işlevi yerine getirebilen ChatGPT, pazarlama faaliyetlerinde de kullanılabilir. Gelin, ChatGPT'nin 2023'te pazarlama faaliyetlerinize nasıl güç verebileceğine yakından bakalım.

Başlıkarınızı daha dikkat çekici bir hale getirin

Bir içerik üreticisiniz ve içeriklerinizin daha çok okunmasını istiyorusunuz. Ya da şirketinizin daha çok insana ulaşması için içerik pazarlamayı kullanıyorsunuz. Bir içeriğin okunmasını sağlayan en büyük etkenlerden birisinin ürettiğiniz içeriğin başlığının ne kadar dikkat çekici olduğunu birçoğumuz biliyoruz. Aklınzda belirli başlıklar olabilir ancak başlıklarınızı daha dikkat çekici hale getirmek için ChatGPT'den yardım alabilirsiniz. 

CHATGPT-pic

Bu özellikten yararlanmanın diğer bir yolu ise, yazdığınız metinlerin başlıklarını ChatGPT'ye bırakmak. Yazdığınız metin için aklınıza başlık gelmiyorsa ChatGPT'den yardım almanızı öneririz.

chatgpt-2-pic

E-posta yazmakla uğraşmayın

Günde birçok kişiyle e-posta yoluyla iletişim kuruyoruz. Her bir kişiye ayrı bir e-posta metni hazırlamak zamanınızdan çalabilir. İş akışınızı hızlandırmak için ChatGPT'den e-posta metinlerinizi hazırlamasını isteyebilirsiniz. Tabii ki ChatGPT'nin dili sizin hoşunuza gitmeyebilir ya da istediğiniz bilgilerin tamamını vermeyebilir. Bunun için en doğru yol, e-posta yapılandırmanızı ChatGPT üzerinden gerçekleştirip ardından sizin kişiselleştirmeniz. 

chatgpt-3-pic

Bu özellikten yararlanmanın diğer bir yolu ise, abonelik süresi dolan kişiler için aboneliklerini yeniletmeyi hatırlamak ve bu bülteni arkadaşlarına önermeleri için bir e-posta göndermek olabilir. Bazen ChatGPT metinleri yarıda kesebiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken "devam et" demek.

chatgpt-4-pic

Sosyal medya paylaşımlarınız için etkili etiketler bulun

ChatGPT ile sosyal medya paylaşımlarınızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Belirli konulardaki anahtar kelimeleri, dikkat çeken etiketleri ChatGPT'ye sorun.

chatgpt-6-pic

Ayrıyeten sosyal medya sayfanız için içerik planı yaparken de ChatGPT'den yardım alabilirsiniz. Bunu planı haftalık ya da aylık olarak belirtebilirsiniz. ChatGPT'ye bu isteğinizi belirtirken sosyal medya sayfanızın tarzını ve dilini de belirtebilirsiniz.

chatgpt-5-pic

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir