Çevrimiçi doktor görüşmeleri satan Migros'un cezası belli oldu

Migros'un, Sanal Market'inde "çevrimiçi doktor görüşmeleri" satmaya başlamasıyla açılan dava bugün sonuçlandı.

Türkiye'nin en büyük süpermarket zincirlerinden olan Migros, 20 Kasım 2020'de Migros Sanal Market üzerinden "çevrimiçi doktor görüşmeleri" satmaya başlamıştı. Sanal Market üzerinden satılan "doktor görüşmeleri" kapsamında, psikolog, uzman hekim, diyetisyen ve tıbbi danışmanlık hizmeti de yer alıyordu. Migros, gelen tepkiler üzerine hayata geçirdiği projeyi aynı gün sonlandırmıştı.

Kamunun dikkatini kısa sürede üzerine toplayan Migros için yetkililerin cezai işlemlere başlaması pek de uzun sürmedi. Henüz sonuçlanan cezai işlemlerin neticesini açıklayan İstanbul Tabip Odası, o dönemin ilgili yöneticisinin 1 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

cevrimici-doktor-gorusmeleri-satan-migros'un-cezasi-belli-oldu

Migros’a 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Kanunu’nun 64. maddesinde düzenlenen "aracılık yasağını" ihlal eden ve hekimlik meslek itibarını zedelemeye yönelik eylemde bulunulması" maddesiyle açılan dava bugün sonuçlandı. O dönemin ilgili Migros Yöneticisinin, hekimlere bir fiyat belirleyip onlara iş getirmek ve kendi platformlarında satışa sunmak gibi bir yetkisi olmadığı halde böyle bir eylemde bulunmasına yönelik mahkeme gereğince mahkûmiyet kararı verildi. Suçun işleyişe geçmeden kapanması yeni suçun teşebbüs aşamasında kalmasından ötürü cezada indirim uygulandı ve toplamda 1 ay 25 gün olmak üzere hapis cezası verildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir