Cenk Kanıkman'ın yeni adresi belli oldu

Cenk Kanıkman'ın CMO olarak görev alacacağı yeni adres belli oldu.

Sektörün deneyimli ismi Cenk Kanıkman, CMO olarak Cleopatra Ink bünyesine katıldı. Dünyada sektörün öncü markası olan Cleopatra Ink, başarı yolculuğuna Cenk Kanıkman ile devam edecek. Cenk Kanıkman, şirketin Türkiye ve global pazarlama stratejilerinden sorumlu olacak.

Lisans eğitimine Yeditepe Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı ile başlayan Cenk Kanıkman, 2005 yılından bu yana dijital pazarlama, iletişim ve marka yönetimi üzerine 15 yıllık güçlü bir deneyimi sahip. Londra’da Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetimi ile eğitim hayatına devam eden Kanıkman, son olarak 2019 yılında Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi bölümünü bitirmiştir. Çalışma hayatına Türkiye’de başlayıp sonrasında İngiltere’de Levis, Volkswagen gibi birçok önemli markayı yaratan BBH’de devam etmiş, Amerika’da yaşadığı sürede ise Super Career’de Dijital Pazarlama ve Marka İletişimi Direktörlüğü yapmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra dijital ajans tarafında çalıştığı süre boyunca AIG, Arnica, Canon, Philip Morris, TATA, Kamil Koç, Yıldız Holding, Yataş, Yamaha, Enplus, Greyder gibi birçok şirketin marka iletişimi ve dijital pazarlama süreçlerini yönetmiştir. Bilgisayar Uzmanları ve Kolay IK gibi başarılı startup projelerinde dijital pazarlama ve marka iletişimi danışmanlığı yapmıştır. Son olarak da Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft çatısı altında Dijital Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır.

Kanıkman, birçok farklı ödül organizasyonunda jüri üyesi olarak görev alırken, dijital pazarlama ve marka iletişimi alanlarında, bugüne kadar çalıştığı markalar ile Social Media Awards, Felis, Webrazzi ve The Hammers ödüllerine sahiptir.

Kanıkman artık, 2014 yılında Antalya’nın Alanya İlçesinde açılan ilk stüdyosu ile elde ettiği başarı ivmesini her geçen gün artırarak 4 kıtada dünyanın 60’tan fazla noktasına ve 10’dan fazla ülkesine ulaşan Cleopatra Ink’de CMO olarak uluslararası arenada kariyer hayatına devam edecek.

Cleopatra Ink’in vizyonu; Dövme ve Piercing’in dünya çapında lider markası olmak ve çatısı altındaki yetenekli dövme sanatçıları ile birlikte, dövmenin bir sanat dalı olarak anılması amacını güderek çıktığı yolda, hizmetlerini dünyaya sergilemeyi sürdürmek.

Misyonu ise; alanında tecrübe sahibi, eğitimli ve en yüksek standartlara odaklanan, çağı yakalamış ve çok daha ilerisine hedef koyan sanatçı ve çalışanlarla, tüm hijyen koşulları sağlanarak oluşturulan modern stüdyoları ve son teknoloji ekipmanları ile hizmet vermek.

Cleopatra Ink CMO’su olarak görev alan Cenk Kanıkman, Cleopatra Ink’in başarı hikâyesinin Alanya’da tek bir stüdyoda başladığını belirterek, “Dünyanın önde gelen araştırma merkezlerinden ABD’li Orbis şirketinin verilerine göre; Cleopatra Ink, “Dövme sanatının dünyadaki gelecek 10 yılına etki edecek 5 şirket” arasında gösterilen ve kendi dövme stüdyosuna sahip tek marka olarak da tarihe geçti. Bir stüdyoyla başlayan başarı hikayemiz, günümüzde Cleopatra Ink Store, Cleopatra Ink Academy, Inkjection dergisi gibi farklı hizmet anlayışı ile dövmenin bir sanat olarak anılmasına öncülük ediyor.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Cleopatra Ink hakkında

Cleopatra Ink şirketi, 2012 yılında Halil İbrahim Karadere tarafından Alanya’da kurulmuş olan bir dövme ve piercing firmasıdır. Franchising sistemiyle kısa sürede büyüyen şirket an itibarıyla 8 ülkede 48 stüdyoya sahiptir. Cleopatra Ink; Türkiye, Norveç, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Kıbrıs, Cape Verde ve Ukrayna gibi birçok ülkede toplam 48 adet stüdyo ile dünya çapında dövme ve piercing sektörünün kayda değer markalarından biridir. Dünyaya yayılan firma, Türkiye’de de marka bilinirliği adı altında Türkiye Süper Lig 2019-2020 sezonunda Alanyaspor’un sponsorlarından biri oldu. Marka olarak her yıl dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen dövme yarışmalarına katılan Cleopatra Ink, şu ana kadar bu yarışmalardan 73 adet ödül kazandı. Ayrıca dövme ve dövme tasarımı yapan sanatçılar yetiştiren kuruluşun bu amaçla kurduğu Cleopatra Ink Academy hâlen faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir