Burger King'den düşük bütçeli Cristiano Ronaldo reklamı

Burger King Kuveytlilere Bitki Bazlı Whopper'ı Cristiano Ronaldo'ya çok benzer biriyle tanıttı.

Burger King, vegan ve vejeteryan beslenme şeklini benimseyen müşterileri için ikonik hamburgeri dönüştürerek Bitki Bazlı Whopper üretmişti. Farklı ülkelerde müşterilerine sunduğu Bitki Bazlı Whopper'ı Kuveyt'te tanıtmak isteyen Burger King, eğlenceli bir reklam filmine imza attı.

Bitki Bazlı Whopper'ın orijinal tadıyla aynı olmadığı düşüncesinin yoğun olduğu ülkelerden birinin de Kuveyt olduğunu saptayan Burger King, bu önyargıyı kırmak için kolları sıvadı. M&C Saatchi imzası taşıyan kampanyasında Burger King, Bitki Bazlı Whopper'ın tadının etten farklı olmadığını Cristiano Ronaldo’ya benzerliğiyle dikkat çeken bir kişinin rol aldığı mockumentary tarzı bir reklam filmi ile anlatıyor.

Reklam filminde yer alan ve Cristiano Ronaldo kadar iyi olduğuna inanan oyuncu kendi hayatını anlatıyor. “Orijinali Kadar İyi” sloganıyla hazırlanan reklam filminde, bazı şeylerin orijinali kadar iyi olmadığı fakat Bitki Bazlı Whopper’ın orijinali kadar iyi olduğu mesajı vurgulanıyor.

Künye

Reklamveren: Burger King Kuveyt

Reklam Ajansı: M&C Saatchi BAE

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir