Bu Etkinlik Şirketi, Dezenfektasyon İşine Girerek Hayatta Kaldı

Salgın döneminde pek çok şirket, hayatta kalabilmek için işlerini yeniden yapılandırmak, bir başka deyişle pivot etmek zorunda kaldı. Bu şirketlerin arasında deneyimsel pazarlama ve etkinlik prodüksiyon ajansları da vardı. Bu şirketlerden bazıları, sanal etkinliklere geçiş yapmak, hatta sağlık çalışanları ve önemli işletmelerin çalışanları için kişisel koruyucu ekipmanlar üretmek zorunda kaldı. ABD'nin Chicago şehrinde bulunan Platinum Events adlı etkinlik ajansı ise bu krizin ortasında tamamen yeni bir iş modeline geçiş yapan şirketlerden biriydi.

Adweek'in paylaştığı habere göre, bu etkinlik prodüksiyon şirketi, şirketlerin çalışma alanlarını mümkün olduğunca güvenli hale getirebilmeleri için onlara tam bir dezenfeksiyon hizmeti sunmak amacıyla Platinum Sanitation Services (Platinum Sanitasyon Hizmetleri) adıyla yeniden markalaştı. Şu anda şirket; endüstriyel, perakende, tıbbi ve eğitim tesisleri için antiviral ve antibakteriyel spreyler, antibakteriyel halı ve döşeme buharlama, ultraviyole ışık dezenfeksiyonu, sis koruması ve pencere buharlama gibi hizmetler sunuyor.

https://pazarlamasyon.com/salgin-sirasinda-deneyimsel-pazarlamayi-sanal-ortama-tasiyan-3-marka/

Aslında Platinum Events, 2005 yılında konferanslar, fuarlar ve etkinlikler için sahne yapımı, görsel-işitsel ekipman, aydınlatma ve çiçek tasarımı gibi hizmetler sunmak için kurulmuştu. Şirketin kurucusu Justin Jacobson, şubat ayının sonunda ABD'nin batı yakasındaki müşterileri etkinliklerini ertelemeye ya da iptal etmeye başladıklarında, Chicago'daki ilk corona virüs vakalarının ortaya çıkmasının da an meselesi olduğunu biliyordu ve bu yüzden şirketini nasıl kurtarabileceğini ve 15 personelini nasıl çalıştırmaya devam edebileceğini düşünmeye başladı.

İnsanlar için bir lüks olmayan ve gerçekten bu dönemde ihtiyaç duydukları bir hizmet sunmaları gerektiğini bilen Jacobson, bir hafta sonu boyunca kendini ofise kapatarak dezenfeksiyon hizmeti sunma fikrini buldu. Şirket, etkinlikler için sterilizasyon ekipmanı sağladıklarından dolayı bu konuda kısmen de olsa bir deneyime sahipti.

Jacobson, faaliyetlerine başlamadan önceki en zor kısmın, kalitesiz bir temizlik hizmeti sunduklarına dair bir algı oluşmaması için hizmetlerini meşrulaştırmak olduğunu söyledi. Jacobson, bu doğrultuda sundukları her hizmetin CDC (Hastalık Kontrol Merkezleri) talimatlarına uygun ve EPA (Çevre Koruma Ajansı) tescilli olduğunu ifade etti. Aynı zamanda şirket, Global BioRisk Danışma Kurulu (GBAC) ve Uluslararası Sıhhi Tedarik Derneği'nden (ISSA) sertifika da aldı.

Jacobson, şirketinin son yedi hafta içinde Chicago bölgesinde yaklaşık 2 milyon metre kare sanayi ve üretim tesisini dezenfekte ettiğini ifade etti. Bununla birlikte Jacobson, bu işe başladıktan sonra çalışanlarının yaklaşık yarısının sağlık endişeleri yüzünden işten ayrıldığını söyledi. Ancak buna rağmen şirketin, mart ayından bu yana yeni istihdam sayısını üç katına çıkardığını da belirtti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir