Boeing, 12 Binden Fazla Kişiyi İşten Çıkardı

Salgının en çok etkilediği sektörlerin başında hiç şüphesiz hava yolu sektörü geliyor. Seyahat yasakları nedeniyle havacılık sektöründeki faaliyetlerin neredeyse durma noktasına gelmesi hava yolu şirketlerini ekonomik olarak büyük bir zarara uğrattı ve bu nedenle pek çok büyük hava yolu şirketi, çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı.

Tabii bu durum, uçak üreticisi Boeing'i de olumsuz etkiledi. CNN'in aktardığı habere göre, havacılık şirketi, dün 6.770 çalışanını işten çıkardı. Boeing dün işten çıkarılan çalışanlarını bu konuda bilgilendirirken işten çıkarılan çoğu kişi temmuz ayı sonuna kadar çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

https://pazarlamasyon.com/bircok-hava-yolu-sirketi-mayis-ayi-sonunda-iflas-edebilir/

Bir Boeing yetkilisinin CNN'e yaptığı açıklamaya göre, dün yapılan gönülsüz işten çıkarmadan önce, 5.520 Boeing çalışanı gönüllü olarak işten çıkarılmayı kabul etti. Bu da şimdiye kadar toplamda 12 binden fazla çalışanın işten çıkarıldığı anlamına geliyor. Boeing, geçtiğimiz ay 16 bin kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. Bu, şirketin toplam iş gücünün %10'una tekabül ediyor. İşin kötüsü Boeing yetkilisinin belirttiğine göre, önümüzdeki birkaç ay içinde yeni işten çıkarmalar yapılması planlanıyor.

Boeing ve rakibi Airbus, salgın döneminde mevcut uçak siparişlerinin ertelenmesi ve iptal edilmesi gibi durumlarla karşılaştı. Her iki uçak üreticisi de en azından önümüzdeki birkaç yıl için üretim planlarında kesintiye gitti. Bu arada Airbus da nisan ayında Avrupa'daki 6.000 çalışanını ücretsiz izne çıkarmıştı. Ancak havacılık şirketi, şimdiye kadar herhangi bir işten çıkarma yaptığını duyurmadı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir