Bu yıl farklı ülkelerde sık sık Onur Ayı kapsamında markalar tarafından birçok kampanya hazırlandı. Ülkemizde bu konuda farklı çalışmalar göremesek de geçtiğimiz gün sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan yeni bir kampanya bizleri heyecanlandırdı.

Uluslararası Af Örgütü, Change.org Türkiye, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Greenpeace Türkiye, Hayata Destek ve Eşit Haklar İçin İzleme Derneği bir araya gelerek VMLY&R iş birliği ile "Birlikte Rengarek" isimli bir kampanya hazırladı. Kampanyada yan yana duran billboard'larda bütün kuruluşlar yer alıyor ve her biri gökkuşağının farklı renklerini kullanıyor. Aynı zamanda her biri farklı bir mesaj taşıyor.

Kampanyanın yola çıkış noktası ise gökkuşağında bulunan renklerin tek kullanıldığında bir problem yaratmamasına karşın bu renklerin bir araya geldiği zaman problem haline gelmesi. VMLY&R'ın sivil toplum kuruluşlarıyla hazırladığı proje ise bu durumu farklı yollarla çözmüş oluyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir