Bankalararası Kart Merkezi, Corporate Startup Zirvesi’nde Startup Dostu Şirket Seçildi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye’de ilk defa organize edilen Corporate Startup Zirvesi‘nde Startup Dostu Şirketler arasında birinci seçildi. Yarışmada, startup’lar ödül kazanan kurumları belirlediler. Türkiye’de ilk defa Endeavor Türkiye, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ile Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Corporate Startup Zirvesi / Startup Dostu Şirketler etkinliği gerçekleşti. Startup Dostu Şirketler ve Dost Liderler olarak iki bölümden oluşan zirvede BKM; Startup Dostu Şirketler kategorisinde birinci oldu. Corporate Startup Zirvesi, Türkiye’deki büyük şirketler, bankalar ve startup’ları bir araya getirirken, etkinlikte startup’lar, şirketleri yalnızca yaptıkları yatırımlara göre değil, aynı zamanda kalıcı iş birlikleri, mentorluk ve danışmanlık konularında verdikleri destek ve kuluçka/hızlandırıcı program imkanları açısından da değerlendirip oyladı.

BKM’den Startup Dostu Şirket Manifestosu

Startup Dergisi’nin gerçekleştirdiği ankette Startup Dostu Şirketler kategorisinde birinciliği BKM elde etti. Startup dünyasına yön veren 10 şirket özelinde düzenlenen ankette, startup’lar, şirketlerin iş birliğine açık olmaları, yatırım yapabilmeleri, mentorluk ve danışmanlık gibi konularda yardımcı olmaları, iş yapma potansiyelleri gibi kriterlere göre tercihlerini yaptı. BKM’nin birincilik ödülünü Dr. Soner Canko, Fiba Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin’den aldı. Yaptıkları çalışmalarla girişimcilik ekosistemine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “BKM olarak, bugüne kadar girişimcilerden çok şey öğrendik, kendimizi bu alanda geliştirdik ve değiştirdik. Bu değişim kendimizi ifade biçimimizden giyimimize, iş hızımızdan kararlarımıza pek çok alana yansıdı. Zaman içerisinde inovasyon ve girişimcilik kültürü BKM’nin en önemli değerlerini oluşturmaya başladı. BKM olarak, kendi içimizde bir startup dostu şirket manifestosu oluşturduk. Bu manifestoya göre kurumsal ve bireysel anlamda hızlı erişilebilirliği, kitap ve içerik oluşturmayı, mobil, dijital ve FinTech alanında trendsetter olmayı, FinTech eğitimleri düzenlemeyi, sosyal girişimcilere ve kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık uygulamayı ve kurum içi ile kurum dışı girişimcilikleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Bize tüm bu değerleri kattıkları için asıl biz girişimci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir