Apple'ın CarKey'i sadece BMW kullanıcılarına özel olmaktan çıkıyor

Bloomberg muhabiri Mark Gurman'a göre CarKey sadece BMW kullanıcılarına özel olmaktan çıkacak.

Apple'ın 2 yıl önce tanıtımını gerçekleştirdiği dijital anahtar CarKey, Apple kullanıcılarının iPhone'ları ya da Apple Watch'ları aracılığıyla arabalarının kilidini açmalarına olanak sağlıyordu. Ne var ki bu özellik yeni model BMW sahiplerinin kullanımına sunuldu fakat bu durum her an değişebilir.

apple'in-carkey'i-sadece-bmw-kullanicilarina-ozel-olmaktan-çikiyor

Apple'ın ürün planlamaları hakkında çokça doğru raporlar oluşturan Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Power On haber bülteninin son programında Apple'ın CarKey uygulamasını BMW haricindeki otomobil şirketlerine doğru genişleyebileceğini vurguladı. Aynı zamanda bu özelliği kullanacak bir sonraki otomobilin Hyundai'nin Genesis serisi olduğunun altını çizdi. Bu genişlemenin 2022'nin ortalarında olması bekleniyor.

Eğer CarKey'in kullanımı genişlerse gelecekte otomobil kullanıcılarının arabalarının kilidini açmaları için telefonlarını kapı koluna yaklaştırmaları yeterli olacak. Apple eğer bu kararı hayata geçirirse CarKey özelliği belirli bir azınlığa özel olmaktan çıkacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir