Apple'dan yeni patent: Dokunduğu yüzeyin rengini algılayan kalem

Apple, dokunduğu herhangi bir yüzeyin rengini algılamasını sağlayan optik sensörlü kalemin patentini aldı.

Geçtiğimiz gün Apple'ın, iPhone'ların Apple Watch veya AirPods ürünlerini tersine şarj etmesini sağlayacak yeni bir patent aldığını sizlere aktarmıştık. Yakın zaman önce ortaya çıkan patentlere bakıldığında ise Apple, yeni jenerasyon Pencil ile kullanıcılara çeşitli gelişmiş özellikler sunmak için çalışıyor.

Dokunduğunuz yüzeyin rengini ve dokusunu kaydedin!

Apple, iPad’lerin olmazsa olmaz aksesuarı Apple Pencil için yeni sürüm çalışmalarını sürdürüyor. Halihazırda iki farklı Apple Pencil satan şirket, henüz ortaya çıkan patentlere göre, yeni jenerasyon Pencil ile kullanıcılara çeşitli gelişmiş özellikler sunmak için çalışıyor. Bu özellikler arasında şüphesiz en dikkat çekeni ise, yeni Pencil'da bulunacak renk algılama sensörleri. Kullanıcılar bu sensörler ile kalemi dokundurdukları yüzeyin rengini ve dokusunu kaydedebilecek ve çizimlerinde kullanabilecekler. Patently Apple tarafından keşfedilen patent başvurusunun ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandığını da belirtmekte fayda var.

patent

Aslına bakarsanız yüzeyin rengini ve dokusunu algılamayı sağlayan üçüncü taraf cihazlar mevcut ancak bu özelliğin Apple Pencil'lara entegre olarak gelmesi tasarımcıların işini oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, en gerçekçi renk ve dokuları kolayca elde edebilecekler. Patenti alınan özelliğin ise ne zaman kullanıma sunacağı ya da sunup sunmayacağı hakkında henüz kesin bir bilgi mevcut değil.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir