Artık iPhone'unuzla ikinci bir iPhone'u şarj edebileceksiniz!

USPTO veri tabanına eklenen yeni bilgilere göre Apple, iPhone'ların Apple Watch veya AirPods ürünlerini tersine şarj etmesini sağlayacak yeni bir patent aldı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, iPhone'lara tersine şarj özelliği getireceği yeni bir patent aldı. Alınan yeni patentle Apple, iPhone'ların Apple Watch veya AirPods ürünlerini tersine şarj etmesini sağlayacak. 

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) veri tabanına eklenen yeni bilgilere göre Apple, iPhone'ların Apple Watch veya AirPods ürünlerini tersine şarj etmesini sağlayacak yeni bir patent aldı. Bir cihazın başka bir cihazı şarj etmesi anlamına gelen 'tersine şarj' özelliği, farklı cihazlar arasında doğal bir şekilde enerji transferini sağlar ve kullanıcıların cihazlarını daha uzun süre kullanmalarını sağlar.

USPTO'daki Apple'ın aldığı tersine şarj patenti

apple-tersine-sarj

Kablosuz şarj teknolojisi yeni bir şey değil. Apple daha önce iPhone ve AirPods ürün serileri için geliştirilen kablosuz şarj cihazı MagSafe'i tanıtmıştı. Kullanıcıların beğenisine sunulan ürün ne var ki beklenilen kadar rağbet görmedi. Görünen o ki Apple bu durumu değiştirmek istiyor. Teknoloji devi, kablosuz şarj teknolojisini üçüncü bir cihaz olarak değil, iPhone'ların içinde bulundurmayı düşünüyor. Yani yeni gelecek iPhone modelinin tersine kablosuz şarj desteği sunup, bu desteğin Apple Watch veya AirPods'larda kullanılabilmesi bekleniyor.

apple-iphone-charge

iPhone'larda tersine şarj özelliğinin bulunacak olması aslına bakarsanız çok da şaşırtıcı bir gelişme değil. Tersine şarj etme teknolojisi, piyasaya sürülen Android akıllı telefonların büyük çoğunluğunda zaten mevcut. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Apple ve Android cihazların yine karşı karşıya geldiklerini söyleyebiliriz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir