Apple'dan, iPhone 14 Pro serisindeki "kamera sorunu" için resmî açıklama geldi!

14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde görülen "kamera titreme sorunu" için Apple'dan resmi açıklama geldi.

Yakın zaman önce satışa sunulan iPhone 14 serisinde meydana gelen ilginç kamera sorununu sizlere aktarmıştık. Büyük beklentilerle satışa sunulan iPhone 14 serisi, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 ProMax modellerinde yer alan kamera sorununu nedeniyle Apple meraklılarını hayal kırıklığına uğrattı. 

14 Pro ve 14 Pro Max modellerinin OIS (Optik Görüntü Sabitleme) modülünde yazılım kaynaklı olduğu tahmin edilen bir sorun neticesinde kullanıcılar, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında kamera titreme sorunuyla karşılaştılar. Yaşanan sorun üzerine sosyal medyada çokça paylaşım yapıldı.

Güncelleme tarihi belli oldu

Yaşanan kamera titreme sorununun ardından Apple yetkilileri The Verge'e konuşarak ilk defa konuyla ilgili resmi açıklamada bulundu. Yetkililer, yaşanan sorunun farkında olduklarını ve bu sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu belirtti; ayrıca önümüzdeki hafta çıkacak bir güncelleme ile sorunun ortadan kalkacağını ekledi. Ancak ortada hala bir sorun var ve bu sorun ortadan kalkana kadar bazı telefonların OIS modülü kalıcı hasar almış ya da alacak olabilir. Böyle bir sorunla karşılaşacak iPhone sahiplerinin, Apple yetkili servisine gitmesi gerekecek. Uzmanlar, OIS modülünün kalıcı hasar almaması adına, iPhone kullanıcılarının Snapchat, TikTok ve Instagram gibi üçüncü taraf uygulamaların kamera özelliğini kullanılmamasını öneriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir