iPhone 14 Pro modellerinde şaşırtan kamera sorunu!

Yakın zaman önce satışa sunulan iPhone 14 serisi, ilginç kamera sorunuyla gündemde.

Yakın zaman önce satışa sunulan iPhone 14 serisi, büyük beklentilerle sahiplerine ulaştı. Oldukça yüksek bir fiyattan satışa sunulan model, Apple meraklılarında oldukça yüksek bir beklenti yarattı. Ne var ki, son zamanlarda sosyal medya üzerinden yayımlanan, iPhone 14 modellerinde bulunan hatalar, Apple kullanıcılarında hayal kırıklığı yarattı. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 ProMax modellerinde yer alan kamera sorununu hakkında sosyal medyada yapılan paylaşımlar dikkat çekti.

Şaşırtan kamera titreme sorunu

14 Pro ve 14 Pro Max modellerinin OIS (Optik Görüntü Sabitleme) modülünde yazılım kaynaklı olduğu tahmin edilen bir sorun neticesinde kullanıcılar, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında kamera titreme sorunuyla karşılaşıyorlar. 

Birçok kullanıcı tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntüler, iPhone 14 kamera sorununun ne denli rahatsız edici olduğunu gözler önüne seriyor. Yaşanan sorunu sosyal medyada paylaşan bazı kullanıcılar, iPhone’u bir Apple Store’a götürdüklerini ve cihazı yenisiyle değiştirdiklerini belirtti.

Cihazlar toplanabilir

Şirket sorunu çözmek için iki farklı yol izleyebilir. Yazılım kaynaklı çözülebilecek bir sorunsa, yapılacak bir güncelleme ile kamera sorunu giderilebilir; diğer yol ise Apple'ın sorunlu cihazları yenileriyle değiştirmesi. Sorun çözülene kadar ise kamera sorunu yaşayan model sahiplerinin Snapchat, TikTok ve Instagram gibi uygulamalarda kamera kullanmamaları tavsiye ediliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir