Amazon'un Depolarındaki Robotlar Personel Yaralanmalarını Arttırdı

Amazon, 2012 yılında perakendeciler için otonom robotlar üreten Kiva Systems şirketini 775 milyon dolara aldığında depo işlerini artık ağırlıklı olarak robotlar ile gerçekleştirmeyi planlıyordu. Robotlar yaklaşık 145 kg, 40 cm yüksekliğinde ve tek seferde 320 kilograma kadar ürünün yerini değiştirebiliyordu. Hatta depolarda robotlar kullanılmaya başlandıktan sonra, insan gücü ile beraber iş döngüsü yaklaşık üç kat hızlanır hale geldi.

https://pazarlamasyon.com/amazon-musterilerin-avuc-icleriyle-odeme-yapmalarini-saglayan-bir-odeme-yontemi-gelistirdi/

Ancak yapılan bir araştırmaya göre depolarda kullanılan robotlar her ne kadar iş döngüsünü hızlandırmış olsa da, depolarda çalışan işçilerin daha fazla yaralanmasına sebep oldu. Amazon'un en yoğun depolarında, robotu olmayan diğer depolara göre %50 daha fazla ciddi yaralanma meydana geldi. Reveal'a konuşan işçiler, ciddi yaralanmaların artmasının ardından, depolardaki eşyaları taşıyan robotların artık kendi iş istasyonlarına kapatıldıklarını, hareketsiz durduklarını veya monoton görevleri tekrar ettiklerini söyledi.

Reveal'in aldığı verilere göre Amazon'un 2019 yılındaki "Prime Day" satış döneminde gerçekleşen 400 ciddi yaralanma vakası, Amazon lojistik merkezleri için yılın en tehlikeli haftası olarak nitelendirildi. Ancak Amazon, bunu bir yanlış anlaşılmaya dayandırdı ve yoğun dönemlerde daha fazla işçi çalıştırdıklarını, işçi başına yaralanma sayısının sabit kaldığını, hatta bu dönemlerde azaldığını dile getirdi.

https://pazarlamasyon.com/alibabanin-robotlar-tarafindan-idare-edilen-akilli-deposu/

Amazon ayrıca çıkan haberler karşısında kendini depolardaki küçük ve ciddi olmayan yaraların bile bildirilmesini teşvik ettiğinden dolayı sayıların bu denli yüksek çıktığını söyleyerek savundu. Son olarak da sürekli kendilerini geliştirdiklerini ve güvenlik prosedürlerini iyileştirdiklerini söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir