Amazon Yöneticileri, İş Başındaki Yaralanmaları Bildirmeyen Çalışanları Pizza ile Ödüllendiriyor

Amazon depo yöneticileri, herhangi bir yaralanma raporu olmadan uzun süre çalışan depo çalışanlarını pizza ile ödüllendirdi. 2016'da Amazon'un Washington'daki bir deposunda çalışmaya başlayan Austin Wendt'in Reveal'a söylediğine göre, pizza partileri, yaralanmaları bildirmedikleri için çalışanlara ödül olarak sunuluyordu.

https://pazarlamasyon.com/amazon-musterilerin-avuc-icleriyle-odeme-yapmalarini-saglayan-bir-odeme-yontemi-gelistirdi/

2019 yılında Amazon'dan ayrılan Wendt, depodaki bazı işçilerin, iş arkadaşlarına bedava pizzaya mal olmak istemedikleri için acı verici yaralanmalarla baş etmeye çalıştıklarını iddia etti. Reveal'ın raporuna göre, Amazon depolarındaki yaralanma oranları 2016'dan bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor.

Amazon'un DuPont deposundaki işçiler, çok hızlı çalışmaya zorlandıklarını ve bunun bir güvenlik problemi olduğunu söylediler. Reveal tarafından elde edilen verilere göre DuPont, 2019'da Amazon'un 150 ABD deposu arasında en çok yaralanma oranına sahip. Kayıtlara göre her 100 işçiden 22'si iş başında ciddi yaralanmalar geçirdi; bu oran sektör ortalamasının yaklaşık beş katı.

https://pazarlamasyon.com/amazon-prime-artik-turkiyede/

Amazon'un sözcüsü bu pizza partilerinin geniş bir şirket politikası olduğunu doğrulamadı. Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Yıl boyunca, yöneticilerimiz çalışanlar için güvenlik kültürünü teşvik eden çeşitli çalışan bağlılığı etkinliklerine ve fırsatlarına ev sahipliği yapar. Amazon'da, iş yerimizin güvenliğini iyileştirmeye odaklandık ve tüm bölgelerde tüm olay türlerini doğru bir şekilde rapor etmeye çalışıyoruz, bu da OSHA (Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi) kriterlerini karşılayan veya karşılaması olası tüm yaralanmaları veya hastalıkları kayıt altına almak anlamına gelir."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir