Amazon, Tokyo'da Pop-up Bar Açıyor

Son dönemde fiziksel perakende işine el atan ve bu anlamda en büyük hamlesini geçtiğimiz haziran ayında Whole Foods'u satın alarak yapan Amazon, bu yöndeki hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Fiziksel dünyadaki varlığını iyice güçlendirmek isteyen şirket, bu doğrultuda Japonya'nın başkenti Tokyo'da bir pop-up bar açacak.

Şehrin gösterişli Ginza bölgesinde yer alan Amazon Bar ismi verilen barda, müşteriler şirketin internet sitesi üzerinde satılan bira, şarap, viski ve kokteyl gibi çok çeşitli alkollü içecekleri tadabilecekler. Ayrıca mekanda müşterilere yemek de sunulacak ve müşteriler, en iyi içki eşlemeleri konusunda garsonlarla sohbet edebilecekler.

Bunların yanı sıra, bu barda menü bulunmayacak. Bunun yerine müşterilere ne içmeleri gerektiğine dair tüyolar sağlayan bir "otomatikleştirilmiş tavsiye sistemi" yer alacak. Bu sistem şöyle işleyecek: Müşteriler, kendilerine sağlanan tabletler aracılığıyla, alkol tercihleri hakkında bilgi edinebilmek amacıyla kendilerine yöneltilen birtakım soruları cevaplayacaklar. Daha sonra ise sorulara verdikleri cevaplara göre ağzı tatlarına daha uygun olan içkiler, tablet aracılığıyla kendilerine önerilecek. Ayrıca tabletin yaptığı önerilerden memnun olmayan müşteriler için mekanda bir de şarap uzmanı bulunacak.

SoraNews24'ün yaptığı habere göre mekanda yenilen ilk tabak yemekler de müessesenin ikramı olacak. Daha sonraki tabaklar, yaklaşık olarak 5 dolardan başlayan fiyatlarla sipariş edilebilecek. Barda satışa sunulacak bütün ürünlerin fiyatları yaklaşık olarak 5 ila 15 dolar arasında değişecek. Amazon Bar, 20 Ekim'de açılışını gerçekleştirecek ve 29 Ekim'e kadar hizmet verecek.

Amazon'un denediği bu pop-up mekan konseptinin son dönemde giderek yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Hatta geçtiğimiz haftalarda bir bavul markasının Paris Moda Haftası'na özel bir pop-up otel tasarladığını sizlere aktarmıştık. Bununla birlikte özellikle AVM'lerde, pop-up mağaza konsepti giderek yaygınlaşıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir