Amazon, Hindistan’da Online Yemek Dağıtımına Başladı

İnternet devi Amazon, Hindistan’ın Bengaluru şehrinin dört bölümünde deneme teslimatı ile yemek dağıtım işine başladı.

Pandemi sonrası birçok ülkede online yemek ve gıda siparişleri tavan yaparken, Hindistan’da tam tersi yaşandı. Ülkede online yemek sektöründeki iki büyük oyuncu, talepte önemli düşüşler gördü. Uber Eats, geçtiğimiz yıl ülkeden çekildi ve işini % 10 hisse karşılığında yerel rakip Zomato’ya sattı. Amazon, Hindistan’da 6,5 ​​milyar dolar yatırım ve iddialı planlar yaptı.

Ülkenin güneyinde bir teknoloji merkezi olan Bengaluru’daki yapılanmaya şu anda yaklaşık 100 restoran ve mutfak katılıyor. Şirket yaptığı açıklamada, “Müşteriler, bir süredir Amazon’da diğer temel ürünler için alışveriş yapmanın yanı sıra hazır yemek sipariş etmek istediklerini söylüyorlar.”  diyerek şöyle devam etti: “Bu, günümüzde evde güvende kaldıklarından özellikle önemlidir. Yerel işletmelerin alabilecekleri tüm yardıma ihtiyaç duyduklarını da biliyoruz.”

Gıda dağıtım pazarı pandemi nedeniyle, iş kaybı yüzünden sert bir şekilde etkilendi. Zomato’nın kurucusu Deepinder Goyal, bu ay Hindistan’ın dışına genişleyen firmanın iş gücünün% 13’ünü keseceğini açıkladı. Bir blog yazısında, restoranların% 40’ının önümüzdeki altı ila 12 ay içinde kapanabileceğini, pandeminin neden olduğu değişikliklerin çoğunun kalıcı olacağını gösteren bir işaret olduğunu söyledi. “Tüm çalışanlarımız için yeterli iş olmasını öngörmüyoruz” dedi.

Amazon'un şu an en önemli iki rakibi Swiggy ve Zomato olarak gözüküyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir