Amazon, Google ve Deutsche Telekom'dan afet bölgelerine destek!

Amazon, Google ve Deutsche Telekom, Kahramanmaraş depremine destek olacağını açıklayan şirketler arasında yer aldılar.

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketine küresel çapta destek gelmeye devam ediyor. Birçok küresel şirket, Türkiye'deki depremzedeleri ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Geçtiğimiz gün, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in deprem bölgesinde olduğu onaylı kullanıcılarının hesabına $BNB cinsinden 100 USD yükleyeceğini sizlere aktarmıştık. Binance'in ardından, Amazon, Google ve Deutsche Telekom da Kahramanmaraş depremine destek olacaklarını açıklayan şirketler arasında yer aldılar.

Amazon

Amazon, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, İstanbul lojistik deposundan deprem bölgelerine sevkiyatlar gerçekleştirdi. Şirket, aralarında gıda, bebek maması, battaniye, çadır ve ilaçların da bulunduğu malzemeleri deprem bölgelerine gönderdi.   

Amazon Afet Yardım Programı Başkanı Abe Diaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bölgeye gönderilen malzemeler, Amazon’un yapacağı yardımlar için başlangıç niteliğinde. Amazonun lojistik ve teslimat ağı önümüzdeki günlerde depremzedelerin ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılamak için çalışmaya devam edecek” dedi.

Google

Türkiye'deki deprem felaketine destek olan bir diğer küresel şirket Google. Şirket, depremzedelerin acil durum bilgisi paylaşabilmeleri için SOS uyarılarının etkinleştirildiğini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, Google.org ve Google çalışanlarının yardım ve kurtarma çabalarını destekleyeceğini belirtti.

Deutsche Telekom

Almanya merkezli telekomünikasyon şirketler grubu Deutsche Telekom,  afet bölgelerine destek olmak amacıyla 20 milyon TL bağış yapacağını duyurdu. Şirket ayrıca, Türkiye ve Suriye’ye gidenlerin yapacağı aramaların da ücretsiz olacağını açıkladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir