Amazon Akıllı Bir Market Arabası Tasarladı

Amazon, müşterilerin raflardan ne aldığını takip eden ve kasiyere gerek kalmadan otomatik olarak ödeme yapılabilen, "Dash Carts" isimli akıllı bir alışveriş arabası tasarladı.

Şirket tarafından geliştirilen mekanizmada, alışveriş arabası sahip olduğu kamera ve sensörler sayesinde müşterilerin sepete ne attığını otomatik olarak kaydediyor ve alışveriş tutarını kullanıcının Amazon hesabına yansıtıyor. Amazon hesabına ve akıllı telefona sahip olan tüm müşteriler bu arabaları kullanabiliyor.

Alışveriş arabasını kullanmaya başlamak için ise, cihazın üzerinde bulunan QR kodunu Amazon uygulamasında taratarak sepetin kilinin açmak gerekiyor. Ardından, market arabası Alexa ile senkronize ediliyor. Kullanıcı isterse daha önceden hazırladığı alışveriş listesini sepetine yükleyerek, daha fazla ürün almaktan kaçınabiliyor.

Amazon'un alışveriş yapanların ne aldıklarını izlemek için tavanda kameralar ve sensörler kullanan kasiyersiz bir süpermarketi de bulunuyor. Yeni alışveriş sepetlerinin ise ilk defa Los Angeles’ta yıl sonunda Amozon tarafından açılacak bir markette kullanılacağı belirtildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir