Amazon, 75.000 Kişiyi Daha Geçici Olarak İşe Alacak

Amazon, corona virüsü salgını nedeniyle online alışverişe olan talebin hızla artmasından sonra, siparişlere yetişebilmek için geçtiğimiz ay 100 bin tam zamanlı ve yarı zamanlı personeli işe almıştı. Ancak Amazon'un ikmal merkezlerindeki yoğunluk o kadar fazla ki, e-ticaret devi, ek olarak 75 bin geçici personeli daha işe alacağını duyurdu.

Adweek'in haberine göre, şirket yapacağı bu 75 bin kişilik işe alımı Covid-19 blogunda yaptığı açıklamayla duyurdu. Şirketin açıklamasında belirttiğine göre, çalışanlar, müşterilerin siparişlerini yetiştirmek için özverili bir şekilde çalışmaya devam ettikçe talep de sürekli olarak artmaya devam ediyor. Tabii bu aşırı talep, salgın nedeniyle uygulanan karantinadan ötürü gerçekleşiyor. Bu yüzden de işe alınacak olan 75 bin kişi, geçici personel olarak görev yapacak.

https://pazarlamasyon.com/migros-sanal-market-icin-2-haftada-1000-kisiyi-ise-alacak/

Gartner'ın Amazon Danışma Grubu Direktörü Zach Weinberg, bu yeni işe alımların -özellikle de ürünleri imalatçılardan depolara ve tedarik merkezlerinden müşterilere taşıyan sürücü alımlarının- lojistik tarafında yaşanan tıkanıklığı ortadan kaldırmanın anahtarı olacağını ifade etti.

Bu işe alım duyurusu, grevlerin gerçekleştiği ve çalışanların huzursuz olduklarına dair haberlerin gündeme gelmesinin ardından yapıldı. Amazon’un depolarında çalışan bazı kişiler, daha önce Adweek'e e-ticaret şirketinin kendilerini korumak için yeterince çabalamadığını söylemişti. Bu arada Amazon, corona virüsü salgının gündeme getirdiği yeni sağlık ve güvenlik endişeleriyle başa çıkmak için uyguladığı “150'den fazla süreç güncellemesine" dikkat çekti.

https://pazarlamasyon.com/jeff-bezosun-ise-alim-surecinde-dikkat-ettigi-3-sey/

Yeni işe alımlarla ilgili ilk açıklamasında Amazon, ABD'deki mevcut saat başı ücretle çalışan personellere nisan ayına kadar saatte ekstra 2 dolar ödeyeceğini açıklamıştı. Birleşik Krallık'taki Amazon çalışanlarına ek olarak saat başına 2 pound daha ödeme yapılacak ve yine birçok AB ülkesindeki Amazon çalışanlarına da saat başına yaklaşık 2 euro bonus verilecek. Yapılan bu ek ödemelerin şirkete maliyetinin 500 milyon doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir