Airbnb, Olimpiyat Oyunları’nın Dokuz Yıl Boyunca Resmi Sponsoru Olacak

Airbnb Pazartesi günü yaptığı açıklamada Olimpiyat Oyunlarına dokuz yıl boyunca sponsor olacağını duyurdu.

Dokuz yıllık bu büyük sponsorluk 2020’de gerçekleşmesi planlanan Tokyo Kış Olimpiyatları’ndan başlayacak ve beş farklı oyunu kapsayacak. Tokyo’nun başı çektiği Olimpiyat Oyunları’nın düzenleneceği diğer şehirler ise sırasıyla Pekin, Paris, Milano ve Los Angeles. Saydığımız şehirler aynı zamanda Airbnb’nin kıymet verdiği önemli pazarlarından oluşuyor.

Airbnb’nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile imzaladığı 2028 yılına kadar geçerli olacak bu sponsorluk anlaşması Airbnb için oldukça stratejik bir önem taşıyor.

Anlaşma kapsamında Kış ve Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının sponsorluğunu üstlenen Airbnb, sponsorluğu aşağıda bulabileceğiniz “Host the World” adlı bir video yayınlayarak duyurdu.

https://m.youtube.com/watch?v=Q2Ae0o8idv0&feature=player_embedded

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, sponsorluk üzerine Olimpiyat düzenlenecek şehirlerin yeni otel inşa etmeye yönelik, pek de sürdürülebilir olmayan çalışmalarının azalacağını belirtti. Bu iş birliği ile beraber amaçlarının, organizasyonların daha sürdürülebilir hal alması olduğunu da ekleyen Bach, böylelikle maliyetlerin düşeceğini de ekledi.

Bu sponsorluk gelecek dokuz yıl boyunca Airbnb evlerinin sayısının artmasınına vesile olacak. Bu arada olimpiyatlara katılan sporcuların ve antrenörlerin oyunlar boyunca konakladığı Olimpiyat Köyü’nün bu sponsorluk anlaşmasından etkilenmeyeceğinin altını çizmekte fayda var.

Bu büyük sponsorluk, 2020 yılında halka arz edileceğini duyuran ve son zamanlarda çalkantılı haberlerle sık sık gündeme gelen Airbnb’in halka arz öncesi yaptığı zekice bir hamle. Prestijli sponsorlarla beraber isminin yer alması eminiz Airbnb’nin değerine değer katacaktır.

Kaynak: Olympic.org

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir