Adidas'ın 16 Dolarlık Maskeleri, eBay'de 90 Dolara Satılıyor.

Birkaç gün önce sizlere spor giyim markası Adidas'ın yeniden kullanılabilir maskeler satmaya başladığından bahsetmiştik. Şimdi ise bu maskelerle ilgili ilginç bir haber gündeme geldi.

Business Insider'ın aktardığı habere göre, Adidas geçtiğimiz salı günü yeniden kullanılabilir maskelerini internet sitesi üzerinden 16 dolarlık fiyattan satışa çıkardı ve bu maskeler dakikalar içerisinde tükendi. Ancak bundan kısa bir süre sonra Adidas'ın bu maskeleri, bazı kişiler tarafından eBay'de 90 dolara satışa çıkarıldı.

Görünen o ki, yine bazı fırsatçılar, insanların marka bağımlılığından yararlanmak istediler. Sınırlı sayıda satışa sunulan spor ayakkabıları ve kıyafetlerin, eBay gibi satış platformlarında perakende satış fiyatlarından çok daha yüksek fiyatlara satılmaları sık sık karşılaştığımız bir durum. Açıkçası şu dönemde Adidas markalı bir maskenin tüm bu ürünlerden çok daha cazip hale geldiğini düşününce bu durumun kendi içindeki mantığını anlamak çok da zor olmuyor.

https://pazarlamasyon.com/adidas-yeniden-kullanilabilir-maske-satmaya-basladi/

Belirtilene göre yıkandıktan sonra tekrar kullanılabilen bu maske, virüsün damlacıklar yoluyla yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için nefes alabilir bir malzemeden üretilmiş. Bununla birlikte maskenin yan tarafında Adidas logosunun yer alması da dikkat çekiyor. Bu arada Adidas, satılan her maske için "Save the Children" vakfının "Küresel Corona Virüs Yanıt Fonu"na 2 dolar bağışlayacağını açıklamıştı.

Bunların yanı sıra Adidas, satış amacıyla maske çıkaran ilk büyük spor giyim markası oldu. Nike ve Under Armour gibi diğer spor giyim markaları ise sadece yerel hastanelerde görev yapan sağlık çalışanları için yüz maskeleri ve kişisel koruyucu ekipmanlar ürettiler ve bunları bağışladılar.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir