70 bin dolara alınan CryptoPunks NFT'si 4.5 milyon dolara el değiştirdi

NFT koleksiyonu CryptoPunks'ın 2924 kodlu NFT’si yaklaşık 4.5 milyon dolar değerinde ETH karşılığında satıldı.

Son zamanlarda NFT piyasası düşüş trendini sürdürüyor. Yakın zaman önce, Dune Analytics'in açıkladığı verilere göre, dijital sanat eserleri genel çerçevede olumsuz bir tabloyla bizi karşıladığını sizlere duyurmuştuk. Dune Analytics'in NFT işlem hacmini mercek altına aldığı raporda, haftalık NFT işlem hacminin 2022'nin başından beri yüzde 98 düştüğü belirtti. Bunun yanında, NFT'lerde günlük ortalama satış sayısının son bir yılın en düşük seviyesine kadar gerilediğini de sizlere aktarmıştık. NFT dünyasında görülen olumsuz tabloya rağmen, Ethereum (ETH) tabanlı CryptoPunks'ın 4 buçuk milyon dolarlık satışının gerçekleşmesi NFT meraklılarını şaşırttı. 

4.5 milyon dolarlık dev satış
Yakın zaman önce, popüler NFT koleksiyonu CryptoPunks'ın 2924 kodlu NFT’si yaklaşık 4.5 milyon dolar değerinde ETH karşılığında satıldı. Yakın zamanda gerçekleşen en büyük NFT satışı olan bu işlem, CryptoPunks için tüm zamanların en büyük dördüncü işlemi olarak kayıtlara geçti. 

nft-5

NFT koleksiyoncusu ‘seedphrase’ tarafından satın alındığı belirtilse de CryptoPunk ürününü kimin aldığı henüz belli değil. Bahsi geçen 2924 kodlu NFT, en son Kasım 2020’de 150 adet ETH’ye (71 bin 400 dolar) alınmıştı. NFT'nin şimdi ise 4.5 milyon dolara el değiştirmiş olması oldukça şaşırtıcı bir gelişme. 24 adet parçadan oluşan koleksiyonun, gerçekleşen satışlar beraber değer kazandığını söyleyebiliriz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir