NFT ticaret hacminde yüzde 98'lik düşüş

Dune Analytics'in NFT işlem hacmini mercek altına aldığı raporda, haftalık NFT işlem hacminin 2022'nin başından beri yüzde 98 düştüğü belirtiliyor.

NFT kavramı, ortaya çıktığı günden beri oldukça popüler bir hale gelse de, yakın zaman önce Dune Analytics'in açıkladığı verilere göre, dijital sanat eserleri genel çerçevede olumsuz bir tabloyla bizi karşılıyor. Yayımlanan rapora göre, blok zinciri alanında haftalık NFT işlem hacmi 2022'nin başından beri 114,4 milyon dolara düştü.

Dune Analytics'in NFT işlem hacmini mercek altına aldığı raporda, haftalık NFT işlem hacminin 2022'nin başından beri 114,4 milyon dolara düştüğü belirtiliyor. Bu rakam ocak ayının sonunda görülen 6,2 milyar dolarlık seviyeden yüzde 98'lik bir düşüşü gösteriyor. En büyük NFT alım satım platformu OpenSea de geçtiğimiz aylarda satışlarının yüzde 75 düştüğünü duyurmuştu. 

En az bir NFT'ye sahip olan cüzdan sayısında artış
NFT'ler genel çerçevede cazibesini kaybediyor olarak görünse de, en az bir NFT'ye sahip olan cüzdan sayısı, ocak ayının sonundan bu yana 3,36 milyona kıyasla 6,14 milyona yükseldi. Markaların da henüz NFT piyasasından ilgilerini çekmediklerini söyleyebiliriz. Yakın zaman önce Mastercard'ın, Hi platformuyla ortaklık kurarak dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmeyi planladığını duyurmuştuk. Bunun dışında markaların, pazarlama kampanyalarına NFT teknolojisini entegre etmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. 

NFT işlem hacminde yaşanan bu düşüşün en büyük nedenlerinden birisinin, ünlü NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) popülerliğindeki azalma olduğu tahmin ediliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir