Zoom, çalışanlarının ofise dönmesini istiyor

Uzaktan çalışma denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Zoom, şirket çalışanlarının ofise dönmelerini istiyor.

Covid-19 pandemisi dünya genelinde etkisini gösterdiğinde, birçok şirket geleneksel iş modelinden uzaklaşarak uzaktan çalışma sistemine geçti. Bu dönüşümün merkezinde, iş toplantılarını, eğitimleri ve iletişimi sürdürmek için yaygın olarak tercih edilen araçlardan biri olan "Zoom" uygulaması yer aldı. Yakın zaman önce ise Zoom, çalışma sistemi kapsamında aldığı kararla gündeme geldi. Şirket, çalışanlarının ofise dönmelerini istiyor.

zoom-uzaktan-calisma-1

Zoom'un aldığı karar, çalışanlarında şaşkınlık yarattı. Şirket, ofisin 80 km yakınında yaşayan çalışanların haftada en az iki gün ofise gelmelerini talep ediyor. Bazı şirket çalışanları, bu kararın Zoom'un marka kimliğine ters düştüğünü ileri sürüyor. Verilen kararın ardından bir şirket sözcüsü, yaptığı açıklamada, ofisin yakınında çalışanların belirli günler işe gelmelerinin Zoom için daha verimli olacağını ancak uzak ekipler ile Zoom uygulaması üzerinden irtibatta kalmaya devam edeceklerini söylüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir