Zara’dan Online Alışverişlerinizi Teslim Alabileceğiniz Self Servis Kioskları Geliyor!

Online alışveriş gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer kaplarken, ünlü markalar alışveriş deneyimimizi daha da kolaylaştırmak için yenilikçi adımlar atmayı ihmal etmiyor tabii ki.

Kişilere istediği online alışveriş sitelerinden beğendikleri kıyafetleri denemelerini sağlayan girişim TRY’dan sonra ünlü giyim markası Zara’da bu deneyimi bir üst seviyede taşımak için online sipariş veren müşterilerinin paketlerini alabilecekleri yeni bir kiosk tasarımı düşünüyor.

Şimdilerde test aşamasında olan self servis kiosku müşterilerin hazırlanan online siparişlerini almaları için düzenlenecek. Paket belirlenen kioska geldiğinde müşteri bir bildirim alacak ve bu sayede paketinin hazırlandığı kiosk noktasına giderek ürününü teslim alabilecek.

Teknoloji şirketi Cleveron tarafından tasarlanan bu kiosklar 4.000’e kadar paket alabilme kapasitesine sahip olacak.

Aslında perakende sektörüne hiç o kadar uzak olmayan bu kiosklar ünlü marketler zinciri Walmart’ın mağazalarında kullandığı kiosklar ile benzer mantıkta. Ancak Zara tarafından kullanılması planlanan kiosklar CleverFlex isimli müşteri trafiğini hafızasında tutarak daha hızlı paket verme işlemi yapabilen bir teknoloji kullanacak.

Mağazalarla yayılma startejisinden vazgeçerek e-ticaret ve stratejik lokasyonlarda mağaza açma stratejisi benimseyen ünlü marka, pilot uygulamasını Inditex grubun memleketi İspanya La Coruna’da yaparak müşteri deneyimini de test etme imkanı bulacak.

Herşeyin beklenildiği gibi gitmesi halinde online alışverişlerimizi istediğimiz self servis kiosklardan hızlıca alabileceğimiz bir dönem geliyor. Hazır mısınız?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir