Zamandan tasarruf ettirecek 5 yapay zekâ uygulaması

Size hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettirecek, internet üzerinden kullanabileceğiniz 5 yapay zekâ aracını sizler için derledik.

Son zamanlarda yapay zekâ ifadesini başında ChatGPT olarak duysak da, internet üzerinde ücretli/ücretsiz kullanabileceğiniz birçok yapay zekâ aracı mevcut. Size zaman kazandıracak, internet üzerinden kullanabileceğiniz birbirinden farklı 5 yapay zekâ aracını sizler için derledik. 

Her ne yapıyorsanız daha hızlı yapmanızı sağlayan 5 yapay zekâ aracı

yapay-zeka-1

1) Otter.ai

Gün içinde birçok toplantıya katılabiliyoruz. Toplantılarda geçen önemli yerleri ise not almamız gerekebiliyor. Toplantı sırasında not almak zaman zaman mükmün olmuyor. Bu nedenle toplantının ardından toplantının kaydı üzerinden notlarımızı alıyoruz; ki bu da oldukça zaman alan bir işlem. Toplantılar için yapay zekâ destekli hizmet Otter, toplantıları kaydeder, gerçek zamanlı olarak doğru bir şekilde metne dönüştürür. Size zaman ve enerji tasarrufu sağlamayı amaçlayan Otter, toplantını özetini ve önemli yerlerini de sizlere sunuyor. Böylece, topantının hiçbir anını kaçırmadan notlarınızı alabiliyorsunuz.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2) Ocoya     

Ocoya, sosyal medya içerik planınızı dakikalar içinde oluşturmanızı sağlıyor. Ocoya, içinde binlerce hazır şablon ve görsel buludurmanın yanında, post açıklamalarınızı yapay zekâ ile yazmanızı mümkün kılıyor. Ocoya, sizlere en popüler etiketlerin neler olduğunu sunarken sosyal medya paylaşımlarınızı ileri tarihte otomatik olarak paylaşmanıza imkan sağlıyor. Sosyal medya gönderilerinizin istatistiklerini tek bir platform üzerinden sunması da güzel bir ayrıcalık.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

3) Cleanup Pictures

İçeriklerinizin okunmasında seçtiğiniz kapak görseli oldukça önemli bir etken. Genellikle istediğimiz gibi bir kapak görseli bulabilsek de bazen görsel üzerinde içimize sinmeyen detaylar olabiliyor. Cleanup Pictures bu detaylardan saniyeler içinde kurtulmanıza yardımcı oluyor. Görseli yükleyin, istemediğiniz alanı seçin ve kullanın. 

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

4) Illustroke

Metin ya da video içeriklerimiz için vector görseller bulmakta zaman zaman zorlanabiliyoruz. Ya da istediğimiz görseli internet üzerinden nasıl aratmamız gerektiğini tam olarak bilmiyoruz. Illustroke, sizin yazdığınız metinlerden vector görseller oluşturan bir yapay zekâ aracına sahip. Böylece dilediğiniz vectoru saniyeler içinde bulabileceksiniz.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

5) Synthesia 

Sosyal medyada video içerikleri mi üretiyorsunuz? İşte size asistanlık yaparak iş yükünüzü azaltacak bir yapay zekâ aracı. Synthesia, yazdığınız metinleri yapay zeka ile okuyan yapay zeka sunucuları oluşturuyor. Synthesia'nın oluşturduğu çeşitli yapay zeka sunucularından dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Videoları yapay zeka çekiyor, size sadece metin yazmak kalıyor. Size küçük bir not; bunun için de ChatGPT'yi kullanmanızı tavsiye ederiz.

İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir