Zaman yönetiminde size yardımcı olacak 5 gereksiz icat

Zaman yönetiminde size yardımcı olacak, Matty Benedetto'nun 5 gereksiz icadını sizler için derledik.

Kendini "şeytani dahi" olarak tanımlayan Matty Benedetto'nun "UnnecessaryInventions" adlı Instagram sayfasına denk gelmiş olabilirsiniz. Gündelik yaşamımızda büyük bir sorun olarak görmediğimiz hatta farkına bile varmadığımız problemleri çözmek için çeşitli icatlar üreten Benedetto, son üç yılda 350'den fazla yeni icat tasarladı ve tam olarak prototipini yaptı. Prototiplerin yapılışını ve kullanışını ise Instagram ve YouTube sayfasında paylaşıyor Benedetto. Gelin, Matty Benedetto'nun şu ana kadar yaptığı prototiplerden birkaçına yakından bakalım.

1) Scooter Computer Commuter

Sürekli bir yerlere yetişmeye çalıştığımız hızlı bir hayat yaşıyoruz. Bu koşturmaca içinde ise zaman yönetimi oldukça önemli. "Scooter Computer Commuter" isimli icat, siz scooter'ınızı sürerken bir yerden toplantıya katılmanızı, raporları incelemenizi ya da toplantı notlarını incelemenizi mümkün kılıyor.

2) Social Scrolling Case

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unnecessary Inventions (@unnecessaryinventions)'in paylaştığı bir gönderi

Saat 12.00 oldu ver işlerinize kısa bir öğle yemeği arası verdiniz. Bu kısa zaman içinde hem yemek yemek hem de sosyal medyadaki gelişmeleri gözden geçirmek istiyorsunuz. "Social Scrolling Case" sayesinde bu artık mümkün. Siz yemeğinizin keyfini çıkarırken paylaşımlar bir şelale gibi akacak. 

3) Shopper Stopper

Gün içinde çalışırken zaman zaman Instagram'a bakma ihtiyacı duyarız. Bu oldukça normal, odağımızı kısa aralıklarla işten uzaklaştırmak iyi gelebilir. Peki ya yanlışlıkla alışveriş sekmesine girersek? İşte o zaman hem vakit hem de nakit kaybı yaşamamız an meselesi. "Shopper Stopper" ile bu sorun tarihe karışıyor, çünkü bu icat alışveriş sekmesine yanlışlıkla basmanızı engelliyor.

4) The Wake-Up Winch

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unnecessary Inventions (@unnecessaryinventions)'in paylaştığı bir gönderi

Bazı insanlar alarm sesine gerek bile kalmadan her gün aynı saatte hızlıca uyanabiliyor. Bu yeteneğe sahip özel insanlar ne kadar var olsa da, şunu kabul etmek gerek; birçoğumuz için yataktan kalkmak dakikalar alıyor. "The Wake-Up Winch" sayesinde uyanır uyanmaz kendinizi ayakta bulacaksınız.

5) The Swiper Stopper

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unnecessary Inventions (@unnecessaryinventions)'in paylaştığı bir gönderi

Geçmiş anılar... Geçmiş ne kadar geçmişte kalsa da çoğu zaman şimdiyi etkiliyor. Çalıştığınız sırada kısa bir süre için eski fotoğraflarınızı yâd etmek isteyebilirsiniz. Peki ya belirlediğiniz bu kısa süre uzarsa ve gün sonunda yaptığınız tek şeyin geçmişi yâd etmek olduğunu fark ederseniz? "The Swiper Stopper" bu dehşet verici senaryonun yaşanmasının önüne geçiyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir