Yüz Yüze Marka Deneyimleri, Arabalı Etkinliklerle Geri Dönüyor

COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl etkinlikler, organizasyonlar iptal edildi. Bazı markalar bu dönemde hiçbir şey yapamadı, bazıları ise online platformlara yöneldi. Ancak karantina dönemi sonrası yeni normalle beraber markalar da yeni etkinlikler ve organizasyonlar düzenlemeye başladı. Tabii ki de corona virüs önlemlerine uygun bir şekilde. Ancak bu etkinlikler şimdilik arabalı etkinliklerle sınırlı.

https://pazarlamasyon.com/gectigimiz-yillardan-10-harika-deneyimsel-pazarlama-ornegi/

Örneğin Freeform, HBO Max, Impossible Foods ve Uber gibi büyük markalar, kısa süre önce araba temalı, maskeli ve pandemi dostu yeni etkinlikleriyle gündeme geldi. Gelin hep beraber bunlara bir göz atalım.

Eylül ayında, HBO Max’in merakla beklenen yeni filmi Unpregnant’ın galası, korona virüs salgınının gölgesinde yapıldı. WarnerMedia ve HBO Max, yeni komedi filmi Unpregnant için aylar süren çalışmanın ardından korona virüs önlemlerini de gözeterek farklı bir gala düzenledi.

WarnerMedia'daki etkinlikleriden sorumlu Eileen Quast, şirketin fiziksel bir gala yapıp yapmama konusunda ciddi bir iç tartışma yaşadıklarını fakat en nihayetinde, tüketici etkileşimini en üst düzeye çıkarmak için en etkili seçeneğin bu olduğuna karar verdiklerini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/salgin-sirasinda-deneyimsel-pazarlamayi-sanal-ortama-tasiyan-3-marka/

Galaya gelen oyuncular maskeli bir şekilde poz verirken, diğer katılımcılar da filmi arabalarından çıkmayarak ve maske takarak izleme şansı buldular. Prömiyere gelen her bir katılımcının girişte ateşleri ölçüldü ve arabaların alana giriş saatleri de kademeli bir şekilde ayarlandı. Mekana sadece 100 araç kabul edildi.

İkinci olarak her yıl Freeform, her Ekim ayında özellikle korku filmlerinin yer aldığı 31 Nights of Halloween Movie adlı etkinliği düzenliyor. Her sene Halloween House (Cadılar Bayramı Evi) konseptinde yapılan etkinlik bu sene corona virüsten dolayı farklı bir boyuta taşındı ve Halloween Road (Cadılar Bayramı Yolu) konseptiyle karşımıza çıktı.

Bu seneye özel iç mekan konseptini uygulanabilir bulmayan Freeform, Los Angeles'taki Heritage Square Museum'un yakınlarında Halloween Road'u yarattı. Arabayla etkinliğe katılanları korku filmlerinden temalar sunarak adeta büyüledi ve harika bir deneyim yaşattı.

https://www.youtube.com/watch?v=pPnA0pOU4R8&feature=emb_title

Arabalı etkinlikleri deneyen bir diğer marka ise Impossible Foods. Bitkisel ürünler satan marka, hem yeni müşteriler kazanmak hem de eski müşterileriyle iletişimi geçebilmek adına müşterilerin arabalarını bedava yıkadı. Yıkamadan sonra yeni etsiz köftenin tanıtımını yapan firma ayrıca gelenlere köfte dolusu bir çanta ve salgının başlangıcında birçok restoranın sunmaya başladığı, evdeki malzemelerle yemek pişirme tarifleri içeren kartlar verdi.

Son olarak Uber ise insanları hep beraber güvenli bir şekilde, canlı bir şovu izlemeye geri döndürmenin bir yolunu buldu. Kısıtlamalardan dolayı kapalı olan İngiliz Ulusal Operası ile iş birliğine giderek Londra'da arabalı bir opera deneyimi yaşattı. Böylece insanlar mesafeli de olsan yeniden tiyatroya gidebildiler. Arabası olmayan ve katılmak isteyenler için ise araç kiralama imkanı sağlayarak marka ana hedefini de gerçekleştirmiş oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir