Yüz tanıma sistemlerini etksisiz hale getiren giysiler

Cap_able moda evi, yüze ekstra maske ya da aksesuar eklemeden yüz tanıma sistemlerini atlatmanızı sağlayacak koleksiyonunu tanıttı.

Cap_able moda evi, gizlilik ve güvenlik ihlallerine neden olan yüz tanıma sistemleri konusunda endişe duyanlar için çözüm sunuyor. Yeni "Manifesto Collection" koleksiyonu ile Cap_able, herhangi bir maske takmanıza gerek kalmadan, sadece giysilerle yüz tanıma sistemlerinden kaçabileceğinizi iddia ediyor. Son derece pahalı malzemeler kullanılarak tasarlanan koleksiyon, yüze ekstra maske ya da aksesuar eklemeden yüz tanıma sistemlerini atlatma fırsatı sunuyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cap_able (@capable.design)'in paylaştığı bir gönderi

Cap_able, makine öğrenme sistemlerini yanıltarak, giysileri giyen kişinin bir insan değil bir hayvan olarak algılanmasını sağlıyor. Bu giysilerin, yüzünüz tamamen açıkta olsa bile işe yaradığı iddia ediliyor. Koleksiyon, Milano Üniversitesi'nde yapılan bir doktora çalışmasından doğdu ve kurucu ortak Rachele Didero, YOLO isimli bir nesne algılama sistemi kullanarak tasarımları test etti. Koleksiyondaki parçaların fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu söylemekte fayda var.

Koleksiyonun test aşaması

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir