Yürekleri Isıtan "Elden Ele Örgü" Projesi

Bugün sizlere çok güzel bir projeden bahsetmek istiyorum. Nako İplikleri ve Kroppa Digital Agency'nin ortak olarak hayata geçirdikleri "Elden Ele Örgü" projesi farklı şehirlerdeki birçok kadının hayata geçirmiş olduğu bir projedir. Kadınların ördükleri atkıları, eldivenleri, bereleri ve benzeri örgüleri ihtiyaç sahibi çocuklara, yetişkinlere ulaştırıyorlar.

Neredeyse her şehirde buluşma düzenleyen Nako İpliklikleri geçtiğimiz günlerde Malatya'da bir buluşma düzenledi ve Instagram hesabından şunları söyledi "20 Aralık Perşembe günü, Malatya'da çok güzel bir #EldenEleÖrgü buluşması gerçekleştirdik. Malatyalı hanımlar ile birlikte ördük, örerken sohbet ettik ve birlikte olmanın sevincini yaşadık. Yardımlaşmanın güzelliğiyle başlayan projemiz önümüzdeki haftalarda bambaşka şehirlerde devam edecek. Elden Ele Örgü ile emeğinizi ihtiyaç sahipleriyle paylaştığınız için siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz."

https://www.instagram.com/p/Brxyo5FByg7/

Birbirlerini Destekleyen Kadınlar

Nako İpliklerinin sunduğu imkan ve malzemelerle farklı şehirlere giden proje ekibi, her şehirde kadınları bir araya getiriyor. Bir araya gelen kadınlar onlara sunulan zaman aralığında ellerinden geldiğince örgü örüyorlar. Bitmeyen örgüler, daha sonra başka bir şehirde hiç tanımadıkları başka bir kadın tarafından bitirilmek üzere toplanıyor ve yola çıkıyor.

6 aydır süren bu kampanya kapsamında şimdiye kadar 10’dan fazla şehirde farklı yaş gruplarından binlerce kadının, birbirlerinin örgülerine devam ederek tamamladıkları atkı, bere, yelek gibi örgüler ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştı. Projeye dahil olan kadınlar proje sitesi sayesinde, katkıda bulundukları örgünün nerede olduğunu da takip edebiliyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=NnEIIpDNgJc&t=102s
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir