YouTube'tan TikTok'a rakip olacak yeni özellik

Son dönemlerde sosyal medya platformlarının birbirlerine rakip olacak özellikler geliştirdiklerini görüyoruz. Clubhouse'un popüler olmasıyla sesli sohbet odalarının diğer uygulamalar tarafından özellik olarak geliştirmesi büyük hız kazanmıştı. Şimdi ise TikTok'la başlayan kısa video akımı birçok uygulama tarafından uygulanmaya başlandı.

Instagram'ın Reels özelliğini sunmaya başlaması, TikTok'la büyük bir rekabete girmesine sebep olmuştu. Şimde ise YouTube, yeni bir özellik geliştirerek TikTok'a rakip oldu. YouTube'un kısa videolar hazırlamak için geliştirdiği Shorts özelliği ile kullanıcılar dikey formatta videolar çekebiliyor. “Kısa video oluştur”seçeceğini kullanarak video oluşturabilen Türkiye'deki kullanıcılar uygulamanın henüz beta sürümünü kullanabiliyor.

60 saniye çekim süresi olan YouTube Shorts, uygulamada bulunan müzikleri kullanabilecek ve uygulamanın içerisinde yer alan "kanal" bölümünden takip ettikleri kullanıcıların videolarına ulaşabilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir