YouTube’dan İçerik Üreticileri Sevindiren Haber

YouTube, yorumlar kısmını içerik üreticilerini mutlu edecek halde yeniden düzenliyor. Böylece kanal sahipleri gelen yorumları daha kolay yönetebilecekler. Nasıl mı? Birkaç ana aşamadan oluşan filtreleme sistemi devreye giriyor! Şimdi aşağıdaki filtreleme seçenekleri ile yorumlar listelenebilecek.

Yanıt durumu: Bu yoruma zaten cevap verilmiş mi?

Soru İçerme: Yorum bir soru içeriyor mu?

Abone sayısı: Yorum yapan kişinin kaç abonesi var? (1.000, 10.000, 100.000, bir milyon veya 10 milyon)

Abonelik Durumu: Yorum yapan abone mi değil mi?

Üyelik durumu: Yorum yapan üye mi?

YouTube’un yorumlar kısmında arama yapmak hala zor ancak şirket filtreleme sistemine birkaç seçenek daha eklemeyi düşünüyor.

YouTube blog sayfasındaki ilgili yazıda; eskiden anahtar kelimeye göre arama yapmak için anahtar kelime de tam eşleşme gerektiğini ve yalnızca tam bir eşleşmeyle ilgili yorumların gösterildiğini, yeni filtreleme sistemiyle beraber tam eşleşmenin ötesinde arama sonuçlarını göreceğimizden ve filtrelerin ilerleyen zamanda genişletileceğinden bahsetiyor.

Filtreleme neden önemli?

İçerik üretirken YouTuber’lar zaman zaman yorumlardan faydalanıyor. Filtreleme aynı zamanda izleyicilerle daha iyi bir iletişim kurmaya yardımcı oluyor. Abonelere yöneltilen soruları hazırlanırken yorumlar yine kanal sahibine fikir veriyor. Bu anlamda YouTube içerik üreticilerin işlerini filtreleme sistemini üzerinde daha da çok çalışarak kolaylaştıracağa benziyor.

Kaynaklar: Shift Delete.Net, TheVerge

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir