YouTube, yapay zeka destekli iki yeni özelliğini tanıttı

YouTube'un yapay zeka destekli yeni özelliği, videolara gelen tüm yorumları özetleyebilecek. Ayrıca, YouTube'un geliştirdiği sohbet botu, platform üzerinden izlenilen akademik videoların daha iyi anlaşılması için kullanıcılara sorular sorabilecek, bilgilerini test edebilecek.

YouTube, kısa bir süre önce test aşamasında olan iki yeni özelliğini duyurdu. Bu yenilikler, platformun yapay zekâ dünyasına adım atma konusundaki ilgisini gösteriyor. YouTube'un yeni özellikleri, kullanıcıların yorumlarla etkileşim kurma şeklini kökten değiştirebilir.

Yorumlar yapay zekâ tarafından özetlenecek

YouTube yorumları, bir video hakkındaki düşüncelerimizi şekillendirmede önemli bir rol oynar. Ancak, bazen yorumlar karmaşık olabiliyor ve genel izleyici kitlesinin video hakkındaki düşüncelerini anlamalarını zorlaştırabiliyor. YouTube'un yenilikçi özelliği ise, videoya gelen tüm yorumları yapay zekâ ile özetleyerek izleyici kitlesinin genel görüşlerini kullanıcılara ve video sahibine daha anlaşılır bir şekilde sunacak.

youtube-ai-1

Eğer bu özellik hayata geçerse, yorumlar bölümüne yeni bir sekme eklenecek. Kullanıcılar, "Topics" adlı bölüme giderek belirli görüşler özelinde listelenmiş yorumlara ulaşabilecekler. Aynı zamanda, konu başlıklarını inceleyerek genel izleyici kitlesinin düşüncelerini kolayca anlayabilecekler. Bu özelliğin şu anda sadece İngilizce dilinde kullanılabildiğini belirtmeden geçmeyelim.

YouTube'a bir sohbet botu geliyor

Diğer bir özellik ise, kullanıcılara video izlerken daha fazla bilgi ve etkileşim seçeneği sunmak amacıyla geliyor. YouTube, yapay zekâ destekli bir sohbet botu geliştirerek izleyicilere, videoyu kesintiye uğratmadan sorular sorma, ilgili içerikle ilgili öneriler alma ve daha fazlasını yapabilme imkanı sunuyor. Bu araç özellikle akademik videolarda, konunun daha iyi anlaşılması için izleyicilere sorular soracak ve onların yanıtlarını test edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir