YouTube, video dublaj özelliğini geniş kitlelere sunmak için hazırlanıyor

YouTube, içerik kitlelerini genişleterek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı hedefliyor.

YouTube, erken test aşaması tamamlanan dublaj özelliğini daha çok sayıda içerik üreticisinin kullanımına sunacağını duyurdu. Platform, yeni özelliğiyle küresel çapta etki yaratabilecek içeriklerin kitlelerini genişleterek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Özelliği kullanmak isteyen içerik üreticileri, farklı dillerdeki ses kayıtlarını videolarına Creator Studio üzerinden ekleyebilecekler. İzleyiciler de "ses parçası" seçeneğiyle var olan dil seçenekleri arasından tercih yaparak, dublajlı videoları izleyebilecekler.

YouTube, özel bir davetiye ile seçilen içerik üreticilerine erişim hakkı verecek. Bu sayede binlerce yeni içerik üreticisi videolarına dublaj seçeneği ekleyebilecek, ancak YouTube'un bu seçimi neye göre yaptığı ve ilk genişlemede kaç kişinin davet edileceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Platform, daha önce bu özelliğin testini küçük bir içerik üretici grubuyla gerçekleştirmişti. Testte, 40'tan fazla dilde dublaj seçeneğiyle 3 bin 500'den fazla video platforma yüklenmişti.

Özellik, şimdilik standart YouTube videolarında desteklenmesinin yanı sıra Shorts üzerinde henüz test aşamasında.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir