YouTube Originals Tüm Kullanıcılara Ücretsiz Sunulacak

YouTube'un yalnızca premium üyelerine özel içerikler sunduğu platformu YouTube Originals tüm kullanıcılar için ücretsiz oluyor.

YouTube'un orijinal dizi, film ve etkinliklerinden oluşan yayın platformu “Youtube Originals”, premium YouTube kullanıcılarına pek çok içeriği reklamsız olarak sunuyordu. Ancak 24 Eylül'den itibaren platform herkese ücretsiz ve reklamlı olacak. Bununla birlikte platform başka değişiklikler de yapacak.

Bu değişikliklere göre "Youtube Originals” kullanıcıları içerikleri yine yayınlandığı anda ve reklamsız olarak izleyebilecek. Ancak aynı içerikler reklamlı bir şekilde tüm kullanıcılara da sunulacak.

YouTube’un Premium özelliği ise şu an aylık 16,99 TL’den satışa sunuluyor. 

YouTube sorumlularından Robert Kyncl: “Tüm izleyicilerimiz için primetime içeriklerimizi açmaya karar verdik. Böylece insanlar ücretsiz bir şekilde tüm hizmetlerden yararlanabilecek. Diğer tüm şirketler ödemeleri arttırırken biz tersine gidiyoruz, bu yüzden farklıyız. Şimdi reklam verenlerle ortaklık kuracak, sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Bunu kullanıcılara yansıtmayacağız.” dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir