YouTube, NFT dünyasına giriyor

YouTube, NFT dünyasına giriş yapmak için çalışmalara başladı.

NFT rüzgarının tüm dünyada popülerlik kazanmasıyla sosyal medya uygulamaları da bu dünyaya adım atmaya başladı. Son olarak Twitter ve Meta'nın NFT dünyasına giriş yapmasından sonra YouTube da hazırlıklara başladığını duyurdu.

YouTube'ta yer alan ve yayınlandığı dönemde viral olan "Charlie bit my finger" videosu NFT olarak satılmıştı. YouTube bu içeriğin yanı sıra NFT içerik üreterek NFT pazaryerlerinde satışa sunacak. Şirketin CEO’su Susan Wojcicki konu ile ilgili olarak; "İçerik oluşturucuların ve diğer kullanıcıların YouTube’daki deneyimlerini güçlendirmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda içerik oluşturucuların NFT’ler gibi gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmalarına yardımcı olmak için YouTube ekosistemini genişletmeye odaklandık." açıklamasında bulundu.

Üretilen NFT'lerin satışa sunulması için ise uygulamada yeni bir arayüz geliştirilecek. Ayrıca Web 3.0 üzerinde de çalışmaların gerçekleşeceğini duyuran Wojcick, bu yıl içerisinde çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir