YouTube, "Moda" Kategorisini Kullanıma Sundu

  • Video platformu YouTube, dün "moda" kategorisini kullanıma açarak mevcut kategorilerine bir yenisini ekledi.
  • Kullanıcılar, genel olarak stil odaklı içeriklerin yer alacağı moda kategorisinde hem moda ve güzellik odaklı içerik üreticilerinin hazırladıkları videoları hem de ünlü moda markalarının resmi kanallarında yayımlanan videoları bulabilecekler.
  • YouTube, kategoriler sayesinde izleyicilerin aradıkları içerikleri bulmalarını kolaylaştırıyor ve bu sayede reklam veren dostu videolar üzerindeki potansiyel görüntülenmeleri artırıyor.
  • İlgili Yazı: Microsoft ve KPMG, Moda Sektörünün Geleceğine Yön Vermek İçin Güçlerini Birleştirdi

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube'da uzun bir süredir, iki büyük kategori bulunuyor: "oyun" ve "filmler". Ve dev platform, dün kullanıma sunduğu "moda" kategorisiyle bunlara bir yenisini daha ekledi. YouTube'un yeni kategorisi için yayımladığı tanıtım videosunda belirtilene göre, moda kategorisi, "hem harika yerel yaratıcı topluluk hem de daha geleneksel moda ve güzellik dünyaları arasında köprü kuran stil içeriği için nihai hedef” olması için meydana getirildi.

https://youtu.be/GBaGHP_UuLI

Bu yeni kategori sayesinde kullanıcılar, ünlü markaların resmi kanallarında yayımlanmış pek çok video bulabilecekler. Şu sıralarda YouTube'un moda kategorisinin öne çıkanlar kısmında Giorgio Armani, Versace, Chanel, Christian Dior ve Prada gibi lüks moda markalarının defile videoları yer alıyor.

Tüm bunlar bir yana The Next Web'in bu konuyla ilgili paylaştığı haberde belirttiğine göre, YouTube’un güzellik odaklı içerik üreticileri koleksiyonu, neredeyse aşırı bir doyuma ulaşmayacak kadar büyük. Aynı zamanda moda ve güzellik odaklı içerikler, Google'ın reklam verenleri için de son derece ideal bir içerik kategorisi. Zira bu tarz içerikler, çocuklar hedeflenmemesine rağmen aile dostudur ve bu içerikleri üretenlerin büyük bir kısmı, genç ve sağlam bir topluluğa hitap eder.

https://pazarlamasyon.com/mcdonalds-yeni-urunu-icin-moda-markasi-kurdu/

YouTube, videoları kendi kategorilerine yerleştirerek izleyicilerin aradıkları içerikleri kolay bir şekilde bulmalarını sağlıyor ve bu sayede reklam veren dostu videolar üzerindeki potansiyel görüntülenmeleri de artırıyor. Bununla birlikte bu moda bölümü, muhtemelen YouTube’a, moda ve güzellik alanındaki içerik üreticilerinin dikkatini çeken rakibi Instagram’a karşı önlemler alabilmesi için uygun bir alan sağlayacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir