YouTube, Hikâye özelliğini devre dışı bırakıyor

Platform, YouTube Hikâyeler özelliğini kapatarak Shorts'a odaklanma kararı aldı.

YouTube, 2018 yılında kullanıma sunduğu YouTube Hikâyeler özelliğini kapatma kararı aldığını duyurdu. Platformun, hikâye özelliğine veda etme gerekçesi ise Shorts gibi diğer özelliklere odaklanacak olması.

Kullanıcılar, 26 Haziran itibarıyla artık hikâye paylaşımı yapamayacak ve öncesinde yüklenen son hikâyeler de yedi gün sonra kaybolacak. YouTube Hikâyeler, 2018 yılında Instagram'ın hikâye özelliğine yanıt olarak sınırlı sayıda içerik üreticisiyle başlatılmış ve bir yıl sonra tüm kullanıcılara açılmıştı. Bu özellik, en az 10 bin abonesi olan içerik üreticilerine geçici kısa videolar oluşturma imkânı sunuyordu.

YouTube'a göre, Shorts ve YouTube Hikâyeler özelliği kıyaslandığında, içerik üreticileri Shorts kullanımı ile daha fazla abone kazanma şansına sahip oluyordu. Platform da bu sonucu dikkate alarak Hikâyeler özelliğinden vazgeçti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir